Çevreye Yardım için Geri Dönüşüm İpuçları..?

Kaynak belirtilmedi

Çöp toplama işlemi herhangi bir şirketteki kârlılığı etkiler, ancak küçük işletmeleri büyük bir şirketten bile daha fazla vurur. Yuvarlanmanızı sağlamak için, geri dönüşüm için bazı ipuçları. Hatta bazılarını bile bilmeden uygulamış olabilirsiniz.

 1. Diğer Küçük İşletmelerle Ağ Diğer küçük işletme sahipleriyle geri dönüşüm çabaları hakkında konuşun. Fikir alışverişi yapabilir ve birbirlerine yardımcı olabilirsiniz.
 2. Kağıt Ürünlerini Geri Dönüşüm –Yazıcı kağıdı, diğer kağıt ürünleriyle birlikte kolayca geri dönüştürülebilir. Kağıt geri dönüşüm kutularını hiçbir şeyin yanında satın alabilirsiniz. Hassas belgeleriniz varsa, öğütücü iyi bir yatırımdır.
 3. Alkolsüz İçecek Kaplarını Geri Dönüşüm – Plastik şişeleri ve alüminyum kutuları geri dönüştürmeyebaşlayın . Bu ürünler için depozito ödeyen bir durumdaysanız, bu beyinsizdir. Değilse, hala değerli çöp alanı harcıyorsunuz.
 4. Çöp Üretimini Azaltın –Yeniden kullanılabilecek şeyleri atıyor musunuz? Onları nasıl yeniden kullanacağınızı öğrenelim. Belirli sarf malzemelerinden çok fazla ambalaj atıyor musunuz? Bunları çok az veya hiç ambalaj olmadan nasıl elde edeceğimizi  öğrenelim.
 5. Tek Kullanımlık Malzemelere Alternatifler Sağlayın –Seramik kahve kupalarının kullanımdan sonra yıkanması gerekebilir, ancak bunlar Strafor bardaklardan çok daha çevre dostudur. Dinlenme odasındayken, yeniden kullanılabilir eşyalar için plastik çatal bıçak takımını ve kağıt tabakları çıkarın.
 6. Her İki Yüze de Yazdır –Kağıdı geri dönüştürürseniz, ancak yazıcınız başlamak için yalnızca bir tarafa yazdırırsanız, eski notları kullanmayı ve belgeleri taslak olarak kullanmayı deneyin. Kullanılabilirlikte% 100 artış elde edersiniz.
 7. Çalışanların Katılımını Teşvik Edin –Çalışanlarınıza geri dönüşüm programınızı bildirin. Ofiste mavi bir çöp kutusu olması herkesin onu kullanacağı, hatta var olduğunu bile bileceği anlamına gelmez. Çalışanlarınızdan öneri isteyin; kaçırdığınız bir şeyi fark edebilirler.
 8. Geri Dönüşümü Kolaylaştırın – Geridönüşümü mümkün olduğunca kolay hale getirin. Geri dönüşüm kutularını saklamayın; onları en çok yararlanacakları yere koyun. Belki fotokopi makinesinin yanında ve mutfağın yanında bir tane iyi çalışır.
 9. Boş Mürekkep Kartuşlarınızı Geri Dönüşüm –Mürekkep kartuşları, atılırsa önemli miktarda iş atığı üretir. Belirli kartuş geri dönüşüm programlarına bakın , atık üretiminizi kartuş başına 25,50TL  kadar azaltabilirsiniz. Kartuşlarınızı ücretsiz olarak geri dönüştüren yerler var. Hatta yeniden üretilmiş kartuşları yenilerinden% 15 daha az satabilirler.
 10. Boş Mürekkep Kartuşlarınızı Doldurma –Kullanılmış mürekkep kartuşlarınızı doğrudan geri dönüştürmek kadar kolay olmasa da, yeniden doldurmak benzer faydalar sağlar. Bununla birlikte, yeniden doldurma kitlerinin sadece kullanılmış kartuşları geri dönüştürülecek şekilde göndermek kadar kolay olmayabileceğini unutmayın.
 11. “Yeşil Ekip”Oluşturun – Tüm çalışanlara, tüm geri dönüşüm konularında “Yeşil Ekibiniz” olarak görev verin. Mevcut geri dönüşüm önlemlerini uygulama ve yeni geri dönüşüm fikirleri uygulama sorumluluğunu ters çevirin.
 12. Çöp Azaltımı İçin Teşvik Yapın –Atıkları azaltmak için bir teşvik vermeyi düşünün. Bir indirim hedefi belirleyin ve çalışanlarınız ulaştığında küçük bir ödül kazanın. Sonuçlara hayran kalacaksınız.
 13. Atık Yönetimi ile Kontrol –Olası tüm geri dönüşüm yollarını tükettiğinizi düşünüyorsanız, yerel atık imha şirketine veya geri dönüşüm merkezine başvurun. Sonuçta onlar uzmanlar.
 14. Eşyalarınızı Yükseltin – Mobilyalarınızyaşını gösteriyorsa, atmayın. Sandalyeleri yeniden doldurmayı veya tamir masalarını yeniden deneyin . Yeni mobilya satın alarak paradan tasarruf etmekle kalmaz, mevcut mobilyalarınızın atılması için de para ödemeniz gerekmez.
 15. Yerel Sınıf Okullarıyla Çalışma –Geri dönüştürülemeyen atıklarınız varsa, yerel okullarınızdaki sanat öğretmenleriyle konuşun. Öğeleri sınıfları için sanat projelerine dahil edebilirler.

Artık küçük işletmelerinizde geri dönüşüme nereden başlayacağınız konusunda harika bir fikriniz olmalı. Yine de her şeyi bir anda yapmaya çalışmayın. Yavaş yavaş tam teşekküllü bir geri dönüşüm programı uygulamak, ayar için zaman tanıyacaktır.

www.hurdaprinter.com

Hurda Printer
Geridönüşüm Hizmetleri
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mürekkep Kartuşu ve Toner Kartuşunun Geri Dönüşümü..?

Mürekkep Kartuşu ve Toner Kartuşunun Geri Dönüşümü..?

Sonraki
Geri Dönüşümün Faydaları Nelerdir..?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.