Death Note

Genel olarak Death Note dizisinde 17 yaşındaki bir lise öğrencisinin yaşamı ele alınmıştır . Her ne kadar Rusya da gençler için olumsuz örnek oluşturabileceği gerekçesiyle yasaklansa da son derece keyifli bir anime . 

Death Note 2006 yılında yayınlanmaya başlayan bir japon filmidir . Özgün ve merak uyandırıcı yapısı ile izleyicileri adeta mıknatıs gibi kendine çekmiştir . 

Türkçe olarak Ölüm Defteri anlamına geliyor Death Note . Death Note ilk olarak manga tarzında başlayıp çok izlenmesi ve beğenilmesi ile de diziye dönüşmüştür . 

Dizinin içeriğine gelecek olursak baş karakterimiz olan lise öğrencisi bir defter bulur . Kendisine normal ve son derece sıradan hatta saçma bir defter gibi gözükse de aslında bu defter son derece önemli , ilginç ve değerli bir defterdir . İçinde bazı kısımlar vardır ki ölecek olan insanın nasıl ölmesini siz belirliyorsunuz fakat lise öğrencisi bunun farkında değil . 

Lise öğrencisine başta saçma gelse de denemeye karar vermesi ile gerçekleri görür . 

Bu dizi bir sezondan oluşmaktadır . 37 bölümdür . Suç ve drama türüne giren bir filmdir . Bir bölümü yaklaşık olarak 24 dakika sürmektedir . 

Death Note dizisinin kurgusunun çok beğenilmesi üzerine 2017 yılında sinema vizyonunda yerini almıştır . Sinemada 1 saat 41 dakika sürmüştür bu film . Tabiki de her detayı yoktur ancak yinede izlemeye değer . 

okur

Yazar: sumelek@..

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 Yorum