Death Note

Genel olarak Death Note dizisinde 17 yaşındaki bir lise öğrencisinin yaşamı ele alınmıştır . Her ne kadar Rusya da gençler için olumsuz örnek oluşturabileceği gerekçesiyle yasaklansa da son derece keyifli bir anime . 

Death Note 2006 yılında yayınlanmaya başlayan bir japon filmidir . Özgün ve merak uyandırıcı yapısı ile izleyicileri adeta mıknatıs gibi kendine çekmiştir . 

Türkçe olarak Ölüm Defteri anlamına geliyor Death Note . Death Note ilk olarak manga tarzında başlayıp çok izlenmesi ve beğenilmesi ile de diziye dönüşmüştür . 

Dizinin içeriğine gelecek olursak baş karakterimiz olan lise öğrencisi bir defter bulur . Kendisine normal ve son derece sıradan hatta saçma bir defter gibi gözükse de aslında bu defter son derece önemli , ilginç ve değerli bir defterdir . İçinde bazı kısımlar vardır ki ölecek olan insanın nasıl ölmesini siz belirliyorsunuz fakat lise öğrencisi bunun farkında değil . 

Lise öğrencisine başta saçma gelse de denemeye karar vermesi ile gerçekleri görür . 

Bu dizi bir sezondan oluşmaktadır . 37 bölümdür . Suç ve drama türüne giren bir filmdir . Bir bölümü yaklaşık olarak 24 dakika sürmektedir . 

Death Note dizisinin kurgusunun çok beğenilmesi üzerine 2017 yılında sinema vizyonunda yerini almıştır . Sinemada 1 saat 41 dakika sürmüştür bu film . Tabiki de her detayı yoktur ancak yinede izlemeye değer . 

sumelek@..
Subscribe
Bildir
13 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gandhi, Newton, Sokrates ve daha fazla dahiden derlemeler!

Gandhi, Newton, Sokrates ve daha fazla dahiden derlemeler!

Sonraki
Yonca Altın Kolye Modelleri

Yonca Altın Kolye Modelleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.