Canın mı sıkılıyor? İzleyebileceğin 10 Film..

Bazı günler çok bunalıp hayatımızdan sıkılıp uzaklaşmak isteyebiliyoruz. Böyle zamanlarda filmlere ve kitaplara sarılmak kadar bizi hayatımızdan uzaklaştırabilecek çok az şey var. Her türden yapıta yer vermeye çalıştığım 10 film önerisiyle geldim. Herkese iyi seyirler.

1- SEARCHING

Gerilim gizem türündeki bu film bir babanın kızının kaybolmasının ardından onun sosyal medya ve bilgisayarıyla onu bulma girişimini anlatıyor. Filmi bir bilgisayar ekranı gözünden izliyorsunuz. bu tarz filmleri seviyorsanız önerimdir.

2- Eternal Sunshine of the Spotless Mind ( Sil Baştan)

Jim Carry ve Kate Winslet in başrolde yer aldığı bu film romantik kategoride izleyebileceğiniz bir film. Siz eski sevgilinizi anılarınızdan sildirmek ister miydiniz? Peki sonuçları ne olurdu? O halde izleyin. 

3- TRIANGLE ( Şeytan Üçgeni)

 Korku gerilim türündeki bu film bir annenin bir gemiye binip arkadaşlarının teker teker öldürülmesiyle başlar amaç bu işi çözebilmektir. Peki sizce bunu yapan kişi kim?

4- MARSLI

Bir kitaptan uyarlanan bu film bilim kurgu, dram türündedir. Marsta tek başınıza hayatınızı nasıl geçirirdiniz çok güzel işlenmiş ve düşünülmüş bu yapıt uzay, evren ile ilgili meraklılara önerilir.

5- AHLAT AĞACI

Yerli film severlere önerebileceğim bir film olan Ahlat Ağacı bir Nuri Bİlge Ceylan filmidir. Dram türünde sadece film olarak değil filmin işlenişi karakterlerin her birinin içimizden biri olduğu bu filmi izlemeneniz tavsiye edilir.

6- LIMITLESS

Yaşamı pek parlak olmayan yazar bir gün aldığı bir ilaçla tüm hayatını değiştirir. Aksiyon, bilim kurgu seviyorsanız tam size göre.

7- DANGAL

Bu listeye bir Aamir Khan filmi eklememek olmazdı. bir babanın çocuklarıyla iletişimi toplumdaki kadın algısı her şey çok iyi anlatılmış. İsteyince başaramayacağınız şey yok yeter ki inanın.

8-  A FALL FROM GRACE

Yasalara saygılı kibar bir kadın kocasını öldürür bu kadından sorumlu avukat ise işin gerçeğinin ne olduğunu öğrenmek üzere yola çıkar. Gerilim sürükleyici türdeki bu filmi seveceksiniz.

9- INTO THE WILD

Biyografi, dram, yolculuk temalı bir film olan özgürlük yolu sizi harekete geçirecek güçte bir film.

10- THE INVENTION OF LYING ( Yalanın İcadı)

Son filmimiz ise romantik komedi türünde. Dünyada kimsenin yalan söylemediği yalan söylemeyi bilmediğini düşünün ve bir adam yalan söylemeyi keşfeder. neler olur acaba sonra izleyin efendim.

İYİ SEYİRLER..

seray
üniversite öğrencisi 21 yaşında
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Harabat
Sonraki
Osmanlı mı? Cumhuriyet mi?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.