Neymiş, Aşk Bi’ Simiti Paylaşmakmış…

     Ekranın yeni gösterisi tutunamayanlardan bedenine göre küçük ve Eminönü den 10 Tl ye almış olduğu pembe ve minnoş kanatlı ilham perimizden mükemmel yorumlama. Evet aramızda izleyenler olmuştur, ülkemizde son yıllarda nesli tükenmekte olan komeditrajedik dizi türünün son canlısı Tutunamayanlar yapıtını ele almak istedim. 

https://twitter.com/i/status/1216318055955017728

 Şunu belirtmek isterim ki televizyon adındaki ilkel icadı pek kullanmıyorum. Bu derece bir ilkellik için çağımızın bir kaç on yıl geride olduğunu düşünmekteyim. Alışa gelmiş ve senaryo yazarların hayal gücünün tükenme noktasına erişmiş olduğumuz günlerde bolca trajedik aşk dizilerin yanında muhakak lazım gelen bir tür olan komedi dizilerinin ihtiyacı altında boğulmadan sağolasın TRT bizi boğulmaktan kurtarmak için bir yardım simidinin üzerimize attığını gözlemleyebiliriz.

Elbetteki izlemenizi tavsiye ederim rahatlatıcı bir etkiye sahip olması yanında kültürümüzü örf ve adetlerimizi saçma da olsa anlatmaya çalışan dizi ve ekibine teşekkürlerimi borç bilirim. Bir yandan da Leyla ve Mecnun yapıtından, Erdal Bakkal  Kitap Kafe, Aksakallı Dede İlham Perisi, mahalle ortamı filan benzerliğini görmekteyiz ama Şşş. Sesinizi çıkartmayın hoş olmuş. Lazım, gerçekten lazım. 🙂

Gelelim asıl konumuza,

Neymiş ajlıkmış ajlık

Evet İlham Perimizin de dediği gibi anlamamak lazım. Aşk dediğimiz mübarek şeyi dünya üzerinde milyarlarca insanın geçip gittiği ve bu milyarlarca insanın bazılarının tattığı bazılarının da tatması kendisine nasip kılınmamış cevheri tanımlamak zordur. Bu da bizim gibi bir acize düşmediği gibi bu bahsettiğimiz bazı insanlar, üzerinde onlarca kitap hikaye tiyatro film söz şiir vs vb ve gibi şeylerle tanıtmaya çalışmışlar. 

Elbetteki herkesin aşkı kendine. Ve elbetteki buna rağmen aşkı bir simit ile de tarif edebilmemiz mümkündür. Ve son olarak da elbetteki zenginlik sabahları simit yiyebilmektir… (belki de akşamları da. Bu ne kadar zengin olduğunuza bağlı)

Ayd1n
"Söz uçar, yazı kalır." Derler ya hani. İşte bunu vakti zamanında söyleyenler şuan ki anladığımız anlamın tersini ifade etmek için söylemişler. Bunu bu biçimde düşündüğüm zaman hüsran ve kandırılmış duyguları içerisinde olmam gerektiğini düşünüyorum. Öyle miyim peki? Zaten öyleyim :)
Önceki
Yalnızlıktan
Sonraki
İki Yabancı Gibi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.