BUNU EN İYİ BEN YAPARIM

   Evet arkadaşlar, bunu en iyi ben yaparım derken sizce neyi kastediyorum? Evet muhtemelen bazılarınız tahmin etse de çoğunuz tahmin edemedi. O zaman ben sizlere söyleyeyim. Yemek yaparken kendisini son derece mutlu hisseden bir tek ben olamam değil mi? 

   Bence yemek yapmak dünyanın en keyifli aktivitelerinden birisi. Bir de yanında müzik varsa… Kendimi övmek gibi olmasın ama bir çok yemeği nefis yaparım. Ama bir tanesini çok çok daha güzel yaptığımı söyelemeden edemeyeceğim. İşte bu leziz yemek pirinç pilavı. Yani eminim ki hepimiz bu yemeğin hastasıyız. Hele bir de bunun yanına fasulye, nohut, köfte, ve daha bir saymakla bitiremeyeceğim bir sürü yemek olursa yemede yanında yat. Açıkçası ben bu konuda iddialıyım. O yüzden sizlere şimdi hemen bir tarif vereceğim. Pilavı yapmakta ne var demeyin ha sakın.. 

 – Pirinçlerimizi yıkıyoruz, onların bir kenarda suyu süzülürken şehriyelerimizi yağ da güzelce kavuruyoruz. Şehriyelerimiz pembeleştikten sonra süzülen pirinçlerimizi atıyoruz, orta derece ateşte kavururken içerisine tuzunu atıp bir iki damla limon sıkıyoruz. Limon sıkmak pilavınızın tane tane olmasını sağlar. Pirinçlerimiz iyice kavrulana kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Daha sonra kaynar su veya soğuk su hiç fark etmez, pirincinizin miktarına göre ekliyoruz. kapağını kapatıp orta derece ateşte pişmeye bırakıyoruz. Ve afiyet olsun…

   Peki sizin ” Bunu en iyi ben yaparım” dediğiniz yemeğiniz var mı? Yorumlara bekliyorum 🙂

   

Angel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
NASIL YOUTUBER OLUNUR?
Sonraki
Hayatım Okumaktan İbaret…

Hayatım Okumaktan İbaret…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.