BU HAYAT BİZİM -KADINLARIN- HAYATIMIZ

       Neden biz değişmek ya da hayatımızı değiştirmek zorundayız. Yanlış olmamamıza rağmen neden biz hayatımızdan fedakarlık yapıyoruz. Bu ‘BİZ’ kim diye soracaksınız. Şuan ki yaşadığımız dünyada kimler ötekileştiriliyor. Tabi ki de KADINLAR. 

     Neden işe alınması gereken kişiler öncelikle erkekler, neden işten çıkarılması gereken kişiler öncelikle kadınlar, neden daha az maaşı biz kadınlar alıyoruz, neden kıyafet seçimimizi onların isteğine göre yapıyoruz, neden böyle bir dünya da yaşıyoruz , neden ben istediğim kıyafeti giyemiyorum. Sırf o zihniyetsiz insanlar bana dik dik baktıkları için ben kıyafet şeçimimi değiştirmek zorunda kalıyorum. Ben ne yaptım , biz ne yaptık , bizim suçumu ne. Biri bana bunu açıklasın artık. Ama kimse açıklayamaz bunu biliyorum çünkü yanlış olan biz değiliz onların zihniyeti. İş yerinde niye tacize uğruyorum , neden herkes işini yapmıyor kendi hayatına geleceğine özgürlüğüne bakmıyor , neden benimle, seninle, onunla ilgileniyor. Neden ben iş yerimde rahatsız oluyorum, neden o işte çıkarılmıyor da işten çıkarılan ben oluyorum. Bu adil değil bu hiç adil değil. 

     Neden hayatımı rahatlık içinde yaşayamıyorum. Dik dik bana karşı bakılan o gözler niye suçlu değil de ben suçluyum. Neden suçluyum kadın olduğum için mi ? Kadınsız bir dünya düşünün yapın ya hadi herkesi yok etmeye çalışın hepimizi tek tek öldürmeye kalkın buna gücünü yetmez buna hiçbir şekilde gücünü yetmez. Sakın erkekler kadınlardan güçlü demeyin bana kas kuvveti öylesine ve gelip geçici olan bir durum. Kas kuvvetine güvenmek seni ADAM YAPMAZ cahil insan. 

     Bu kadar yeter yıllardan beri yanlış anlaşılan bu hayat biçimine yeter. Kimse benim özgürlüğüme karışamaz kimse benim haklarıma karışamaz. Niye bunu anlamak istemiyorsunuz? Kendi soruma hemen cevap verebilirim çünkü elinizden her şeyin gidecek olmasından korkuyorsunuz. YAZIK sadece yazık demekten başka bir şey demeyeceğim size. Bu hayat herkese yeter. Bu dünya herkese yeter.

      Bir gün biliyorum, buna inanıyorum ve inanmak istiyorum bir gün kadınların varlığını kabul edeceksiniz. Kadınların ve erkeklerin sadece insan olduğunu ve  herkesin kabul ettiği bir dünyanın var olacağına inanıyorum. İnanmak istiyorum. Herkesin özgür olduğu bir dünya; adaletli, hakların geçerli olduğu bir dünya olacak. Belki biraz uzak ama inanmaktan başka çare yok. 

     Bu zihniyet ile bu iğrenç zihniyet ile yaşamaya devam edilmeyecek . Her gün, her saat, her dakika dünyanın başka tarafında bir kadın katledilmeyecek, haklarını aramak zorunda kalmayacak . Her insanın hakları var artık bunu kabul edin. Her gün kadın ölüm haberi almaktan bıktım usandım. 

     KADINLAR, benim canım arkadaşlarım, dostlarım, ablalarım, teyzelerim, büyük ninenlerim, kardeşlerim inanıyorum her şey bizim için daha iyi olacak.  

NOT: Keşke bu açıklamayı yapmak zorunda kalmasam seslendiğim, zihniyetsiz dediğim insanlar kendilerini anlasa ve yanlış insanlar üstlerine alınmasa ama ben şimdiden olabilecek karışıklığa önlem alma kararı aldım. Yanlış anlaşılmak istemem. Yazımda tabi ki de bütün erkekleri kastetmiyorum. Suçlu olanlar bu dünya da oksijen israfı olan erkeklerden bahsediyorum. 

Deniz Feneri
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
" Çaylarrr…"
Sonraki
Ruhlarımızı Doğurmak

Ruhlarımızı Doğurmak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.