alışveriş poşetleri elinde çift illustrasyon

Black Friday İndirimlerinde En Verimli Alışveriş İçin 6 Taktik

Black Friday dönemi nihayet geldi. Dünyanın her yerinde insanların ellerinde alışveriş listeleriyle büyük bir heyecanla beklediği bir dönemdir Black Friday. Tabi aynı zamanda çok ciddi kapışmaların olduğu da bir dönem de diyebiliriz. Mağazalarda uzun kuyruklar, internet alışverişinde site çökmeleri gibi birçok sorun da söz konusu. Peki, Black Friday döneminde doğru bir şekilde alışveriş yapmanın yolları nelerdir? En verimli alışveriş yapmanın bir formülü var mı? Gelin, hep birlikte bir göz atalım!

Black Friday İndirimlerinde En Verimli Alışveriş Taktikleri

alışveriş poşetleri elinde çift illustrasyon

1. İndirim Yapacak Markaların Listesini Oluşturun

Black Friday başlamadan bir süre önce markaların indirim duyuruları başlamış oluyor. Özellikle almayı düşündüğünüz ürünler farklı mağazalarda satılıyorsa hangi mağazada daha uygun olduğunu tespit etmeniz için önemli.

2. En Az Bir Hafta Önce Mağazalara Gidip Alacağınız Şeyleri Deneyin

Eğer bir alışveriş listesi oluşturduysanız en az bir hafta önce mağazalarda turlamaya ve listenize uygun olan ürünlerin fiyatlarına bakıp not etmenizde yarar var. Hem indirimlerin gerçekliğini tespit edebilir hem de mağazada denediğiniz için online alışverişi kolaylıkla yapabilirsiniz.

3. Ürünleri Kıyaslayın

Eğer elektronik alışveriş yapacaksanız tüm mağazaların indirim oranlarına ve aynı güncel özelliklerine sahip olup olmadıklarına bakmanız gerekiyor. Garanti şartları ve kargo bedelleri hakkında da dikkat etmeliyiz. Eğer ürün haddinden ucuzsa detaylı özelliklerine mutlaka bakın. Mesela telefon alıyorsanız daha eski bir model olduğu için çok daha uygun fiyata satılıyor ve siz bunu fark etmiyor olabilirsiniz.

4. Online Alışveriş Sitelerine Yönelin

Black Friday zamanında mağazalara gidip izdihamın arasında eziyet çekmeye hiç gerek yok. Birçok mağazanın online alışveriş sitesi zaten mevcut. Bu yüzden direkt online indirimleri takip edin ve Black Friday’den önce mağazalara giderek alacağınız kıyafetleri deneyin. Böylece alışverişiniz çok kısa sürede bitecektir.

5. Sepetinizi Önceden Hazırlayın

Bence online alışveriş sitelerinin en güzel yanı alışveriş sepetinizi çok önceden hazırlayabiliyor olmamızdır. İndirimden birkaç gün önce rahat rahata sepetinizi oluşturabilirsiniz. Böylece indirim gecesi eliniz ayağınız birbirine girmeden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

6. Sosyal Medyada Bulunan İndirim Sayfalarına Bakın

Günümüzde herkes sosyal medya kullanıyor ve sosyal medya birçok konuda çok avantajlı. Birçok indirim sayfası daha Black Friday’den önce hangi mağazada ve sitede ne kadar indirim olacağından bizi haberdar ediyor.

kooplogger

Yazar: İdil Ceren Yılmaz

Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.