Bir Yalanı Yaşadığınızı Gösteren 5 Can Sıkıcı Detay

Bir Yalanı Yaşadığınızı Gösteren 5 Can Sıkıcı Detay

 

Hayatta çoğu kez farkında olmadan çevremizdeki yalanlara ya da kendimiz uydurduğumuz yalanlara inanıyoruz. Bunu yaparken çoğu kez yalanlara öylesine kendimizi kaptırıyoruz ki onları hayatımızın gerçeği haline getiriyoruz. Çünkü yalanlara inanmak çoğunlukla gerçekleri hazmetmekten daha kolaydır. Bir yalanı yaşadığınızı gösteren 5 belirtiyi sizin için derledim…

1. Emekli Maaşınıza Zam Geldiğini ve Daha Rahat yaşayacağınızı Düşündüğünüz Zaman Paranızın Yine Yetmediğini Fark Etmek

Devlet her yıl emekli, memur ya da çeşitli maaşlara belli oranda zam yapar. Vatandaş da her yıl aynı mutlulukla karşılar bu zammı. Ancak en fazla birkaç ay içinde faturalara zam gelir ya da enflasyon yükselir. Zamlı maaşınız bile market alışverişinde zorlanmanıza engel olamaz.

2. Bir İlişkinin Defalarca Kez Bitmesi

Bir Yalanı Yaşadığınızı Gösteren 5 Can Sıkıcı Detay

Bir ilişki defalarca bitip başlamışsa çoğunlukla ilişkide evlilik yolu görünmez. Birkaç kez ayrılıktan sonra her şeyin düzeleceğine inanıp bir yalanın içinde yaşayacağınızın göstergesidir.

3. Ama ile Başlayan Cümleleri Sık Duymak

Bir Yalanı Yaşadığınızı Gösteren 5 Can Sıkıcı Detay

Çevrenizde attığınız adımları yorumlayan insanlar olumlu konuşurken “ama” ile başlayan cümleler kurmaya başlıyorsa, büyük ihtimalle kendinizi inanmak istediğiniz bir yalana inandırmışsınızdır. Tercihleriniz yanlış olabilir.

4. Bir Kereden Bir Şey Olmaz ile Yapılan Her Şey

Bir kereden bir şey olmaz diye yapılan diyette fireler vermek, sigara veya alkol gibi kötü alışkanlıkları bırakma sürecinde arada sırada içilen sigara ve içki, koca bir yalanı yaşamaya başlayacağınızın ilk belirtisidir. Aynı şekilde dostluk, aşk veya aile ilişkilerinde karşınızdaki kişinin yaptığı hatalı bir hareketini bir kereden bir şey olmaz diyerek göz ardı etmeniz de bu yalana dahildir.

5. “Güneş Yerinde, Her Şey Yolunda”

Herkesin hayatında inişler ve çıkışlar vardır. Başarılıyken bir anda dibi görmek mümkündür. Ama kişinin her şey yolundaymış gibi davranması, hatalarını görmemesine neden olur. Başarısızlık sürecinde uzar gider. “Her şey yolunda” cümlesini mutsuzken ve hayatınızda olumsuz olaylar varken çevrenize sık sık söylüyorsanız kendi yarattığınız bir yalanda yaşıyorsunuz demektir.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tarihte Şeytana Ruhunu Satan İlk İnsan’ın Adanalı Olduğunu Biliyor Muydunuz?
Sonraki
İçimizdeki Yangınlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.