Bir Başkadır

son dönemde kulaktan kulağa fısıldanan BİR BAŞKADIR dizi yorumu!

Bambaşka hayatların ortak noktasını öyle güzel sentezlemiş ki; inancı, inanma ihtiyacını…. Bunun gereksinimiyle dinde birine bağlanmayı…başka bir kesimin   bağlanmak isterken ruhu kalabalık seanslarda popüler bir güdüyle henüz anlayamadığımız felsefede ruhunu medite ederken araması…sonra bulamayışı

ARAMAK… bunu anlatmış aslında dizi. Zengin, fakir, eğitimli, eğitimsiz, kadın, erkek misyonuyla yalın bir şekilde değerlendirmiş. Toplumun birbirinden farklı birçok kesimin ruhuna dokunmadan anlatılanlarla; inanmaya inanmamayı anlatmış.

Her kesimin bir diğerine ördüğü duvarı anlatmış. Her ayrım ve her bütünlüğün ifadesi kadınla zenginleşiyor. Bu başkalaşmayı ayrımı da yine kadınla özleştiriyor dizi, ama öyle bir yerde öyle güzel bir nüans yakalamış ki ön yargılarımızla çarpışıp kadının yüzünü kadına çeviriyor.

Son zamanlarda izlediğim en iyi ve reel anlatım olmuş. Birbirimizden kaçtığımız başka tarafımızı bize sunmuş. Bir de son dönemde fark ettiğimiz psikolog ihtiyacımızı en iyi anlatan yapım olmuş bence. Ne mutlu ki kalbimizin atış ritmimizi dinlediğimiz kadar ruhumuzun da bilinmeye ihtiyacı olduğunu idrak ettiğimiz zamanlar yaşıyoruz.

Devamı gelir mi bilmem ama kendimizi ararken her insanın bir başka şekilde yaşadığını bir başkasına en dürüst haliyle anlatması gerektiğini. Bambaşka olan kimliklerin hayatların birbirini anlatılması gerektiğini bir kez daha idrak ettiren güzel yapımlar görmek, konuşmak dileğiyle.

şanslısözlermavimürekkep
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kendimce Şeyler
Sonraki
Denemeler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.