in

Bilimin Karşısında Diz Çökün

Bilimin Karşısında Diz Çökün

Bilimin Karşısında Diz Çökün

 

Sanırım Dünya toplumlarının büyük bir çoğunluğu bilim insanlarından corona virüsünün tedavisi bekliyor peki inançlı insanlar tanrıya ne için dua ediyor ?

Kutsal dinler için önemli sayılan mekanlar Kabe ve Vatikan çaresizlik içinde. Camii, Kilise ve Sinagoglar kapalı. Ülkemizde gördüğümüz caminin kapısını kırıp cuma namazı kılmak isteyen vatandaştan tutun, Güney Kore’ de tüm yasaklara rağmen ibadete açık tutulan kilisenin virüsün yayılmasında en büyük etkenlerden biri olmasına kadar dinler sınıfta kalmıştır. Bütün dünyadaki din adamlarını toplasan bu süreçte bir hemşirenin verdiği katkıyı vermemiştir. Bu olaylardan önce ülkemizde sıkça görülen sağlık personeline şiddet olayları yerini alkışlara ve minnet duygularına bıraktı, ne yazık ki ölünce değer verilen sanatçılar gibi sağlık personeline verilen değerde ancak ölünce anlaşıldı.

Bilim insanlığın devamı için tek çaredir. Hoşunuza gider veya gitmez bilimin önünde diz çökün, saygı gösterin.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

3 yorum

Yorum Yazın
  1. İnancın olmadığı belli bu beni ilgilendiremz ama şunu belirtmek ıstiyorum. Olgular, olaylar, yaşam hatta senin bu yazıyı yazma nedenin belli sebepler neticesinde oluyor. Şunu düşünmekte fayda var ki bilim var diye virüs olmicak ya da din var diye veba olmicak diye bi kanıya varmak saçmalıktır. Ben şahsen dinen şöyle yorumlarım insanların Allah ı biraz daha hatırlamaları ve daha fazla dua etmeleri gerektiğini, bilimsel olarak da hala gelişebilir, geliştirilebilir olmalıdır diye düşünürüm. Kalkıp suçu dine ya da bilime atmam. Mikrop varsa hastalık olur, olabilir tıpkı bu yazınınız gibi kıt ve kısırdır 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.