Beta Kişilik Sahipleri İyi Dinleyin

İÇİNE ÇOK KAPALISIN:

Senin bir Beta olarak ; fazlası ile içe dönük bir yaşantın var. İnsanlara pek bir şey anlatmıyorsun ya da anlatmaktan çok çekiniyorsun. Yaşadığın kötü olayları bir başkası ile paylaşıp hafiflemek varken , sen içini ağırlaştırıyorsun. Bu yaptığın senin yararına diye düşünüyorsun belki bilemem. İnsanlara güvenmiyor ve bu yüzden anlatmıyor da olabilirsin , hani derler ya “içime attıklarım benden ağır.” Sende böylesin işte.

Çok şeyi kendi içinde yaşıyorsun. Arkadaşlarına anlatmaktan ziyade kafanı dağıtıp sorunu çözmeye yelteniyorsun. En azından bir insana açabilmen gerek içini. Çünkü hayat yalnız başına çözemeyeceğin sorunlarla dolu dostum. Aşabilirim sanıyorsun ama bir yerde başlayacaksın yorulmaya sende.

UTANGAÇLIĞINI KIR:

Yıllardır içinde olduğun o kabuğundan çık seni gidi kaplumbağa ! ve insanlara gerçek seni , içindeki muazzam seni göster. Herkes senin ne gibi yeteneklerin olduğunu görsün. Kafaya koyduktan sonra neleri başarabildiğini görsün. Sen çok zeki ve iyi bir insansın , emin ol ben biliyorum.

Utangaç olman da iyi kalbinden geliyor ya zaten , iyi kalpli olan çoğu insan bir dönem utangaçtı. Değişmeleri için zaman ile birlikte çaba ve atılım da gerekti. Utangaçlığını kendin kırabilirsin sadece. O alıştığın seni yalnızca sen değiştirebilirsin. Popüler olmak istemez misin ? ya da düşüncesine önem verilen ve arkadaşlarının sürekli danıştığı yürüyen tecrübe ? tabi ki de istersin , hem de deli gibi istersin ! Bunları için de utangaçlığını kırman gerekli. Unutma hiç bir şey senin ayağına gelmez. Sen elde edersin.

AÇIĞA VURAMIYORSUN:

Birisinden hoşlandığında ona olan hislerini anlatamıyor olabilirsin ya da bir arkadaşın ile dostluğunu bitirmek istiyorsun lakin çekindiğin ve kırmaktan korktuğun için bunu yapamıyorsun. Bu da gereksiz yere diyaloğa girmene sebep oluyor sende bundan dolayı en nihayetinde sevdiğin kişiye açılamıyor ve büyük bir kavgada dostunu kaybediyorsun. Böyle olduğu zaman da her şey için geç oluyor. Sende bu yüzden hislerini bir anda söyle ! Sonunu düşünen kahraman olamaz biliyorsun.

BELKİ BU YÜZDEN YALNIZSIN:

Beta bir kişiliğin olduğu için yalnız olabilirsin. Yani arkadaş ortamlarında sözün geçmediği ya da kulak ardı edildiği için üzülebilirsin. İnsanların seni umursamadığını düşünebilirsin. Sevdiğin kızı / erkeği başka arkadaşların ile görebilir ve kıskanmaktan öteye gidemeyebilirsin. O yüzden de yalnız bir şövalye olarak takılabilirsin. Ama sen yine de fazla yalnızlığa kapılma ve insanlar ile tanış. Yapabilirsin bunu çekinecek hiçbir şey yok. Merak etme seni çok sevecekler ve seni benimseyecekler.

SON BİR ŞEY DAHA:

Kendini sev. İnsanları sev. Konuşmayı sev dinlemeyi sev. Yeni bir insanın sana katabileceklerini sev. Marketteki kasiyer ile edeceğin kısa diyaloglar sonucu başlayacak olan arkadaşlığı sev. Karşındaki ile tanıştığında sana olan o masum ve çekingen yaklaşımını sev.  Ama her şeyden çok; Hayatı ve yaşamayı sev.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yıldız Savaşları Serisinin Efsane Olmasının 4 Nedeni

Yıldız Savaşları Serisinin Efsane Olmasının 4 Nedeni

Sonraki
kibritçi kızın bir garip hikayesi

kibritçi kızın bir garip hikayesi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.