BENİM HAYATIM ACABA BENİM Mİ ?

Bu aralar gördüğümüz kadın cinayetlerinin üstüne insanlar bilinçleniyor mu acaba? 

Arkadaşlar, hep acaba diyorum fark ettiyseniz çünkü hayatımız acabalarla dolu, insanlar dışarı çıkarken bile acaba deyip çıkıyor. Çocuğunu bir yere göndereceği zaman acaba diyorlar ama bu acabalar ne, o acabalar aslında bir nevi korku çeşidi ama insanlar neyden ve kimden korkacaklarını bilmeden korkuyorlar ve bu korku sadece dışarda  yürürlüğünü sürdürmüyor. Baktığınız her ev, her sokak, her cadde, her mahalle, her semt, her şehir, her ülke kim bilir nasıl korkularla dolu Albert Camus’un çok sevdiğim bir sözü var bu korkular ile ilgili ;

“Ölüm korkusunu aşmadıkça insan için özgürlük yoktur. Ama intihar ile değil. Bu korkuyu aşmak için kendini bırakmamak gerekir. Hiç burukluk duymadan, korkmadan ölebilmeli.”

 Sizce de artık insanlar kendi eceli ile ölmeli değil mi ? Artık  bizler bir kadının bir erkeğe hayır dediği için vahşi bir şekilde kesilerek, vurularak, doğranarak öldürüldüğünü çocukların ve hayvanların acımasız bir şekilde tecavüz edilip katledildiği haberlerini duymak istemiyoruz ama maalesef bunlar bizim isteğimizle olmuyor çünkü her gün yeni bebekler doğuyor ve o bebeklerin nasıl yetiştiği nasıl bir ortam da büyüdüğü bir çocuğun hayatını belirliyor. Biz büyükler olarak yavrularımıza gerçeği ve iyiliği öğretmeliyiz ki doğru yolu öğrenebilsinler. O öğrettiğimiz küçücük ama koskocaman doğrular kim bilir ne kadar çok iyi şeylere vesile olacak ve bu şekilde devam ettiği sürece dünyamızdaki farklılıklar daha da belirgin hale gelecektir. 

HER GÜNE HUZUR İÇİNDE UYANDIĞIMIZ GÜZEL BİR  YAŞAM,GÜZEL BİR  HAYAT,GÜZEL BİR DÜNYA DİLEĞİYLE…

,,

okur

Yazar: Ayse-Barin

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.