Bencelemeli mi? Bencelememeli mi?

Bir soru sorarlar size afillisinden.. Beklerler ki bilmem şu kitabın şu sayfasının şu bendi diye kaynaklı cevap sunmanızı..Yoksa kabul görmesi neredeyse olanaksızdır cevap kardeşin. Benceli yanıt sevmezler sorgulamayanlar.. sorduğu soruya ezberci cevap verip onun karşılığında ceplerinde tuttuğu hazır ve nazır ukala sözlerini etme haklarını ellerinden alırsın çünkü. Senin sorduğun soru bana değilmi yahu onu niye Einstein cevaplasın yahut Sabahattin Ali. Bana sordun bu yüzden bencesi bol olanından bekle cevabını ancak öyle verebilirim.. Aynı soruları tarihte cevaplayanların olmasıda haklılığımdan hiçbir şey kaybettirmez.. Belki cevaplayan “izm’ ci ablamız veya abimizin  o anki penceresi villasından boğaza bakıyordu yada köyde her gün usanmadan komşu kızına.

Nasıl kanıksayabilirim ki bu iki gözün diğer iki gözlerle aynı şeyi görmediklerini bilirken veya nasıl benim olabilir bana ait olmayan o cümle pencereleri benden ayrı olanların.

Ben ki kamp çadırında gün ağartmayı tüm deniz gören pencerelere tercih etmişlerin kardeşi, yoldaşı.

Benim cevabım belli “BENCE “.

Hem ne güzel cevaptır bu başlangıçlı cümle; istediği gibi, içinden geleni ve karşısındakini meraklı gözlere boğandır.

Felsefesi kendindendir  ,emekle sorgulanmış, harmanlanmıştır.

Sabaha kadar konuşsa dinlersin böylesini. Farklı kafaları anlamak için okumuş, yorulmalarını irdelemis ama yine kendi bildiğini okumaktan da taviz vermemiş bu sözde çok bilmişi. Evet evet içten gıpta edip dışından kıskançlık barındırırların bu kişilere yaftasıdır bu kelime müsfeddisi. Bilmiş; meali şudur.. Bilmiyor ama Bilmiş gibi yapıyor.. Neyi bilmediğini sorsan tıkanır kalır ama bilgisine saygı duymaktan gocunur işte.

Bu kadar zor mu yahu onay vermek, alkış tutmak doğru bulduğuna..Hiç birşeye saygı duymadıysan seni karşısında var edip cümlelerini ifa etme azmine bir gülücük sallarsın .. Böyle bedince sanırlar ki modumuz düşer, hevesimiz kaçar bilmezler mi ki biz bencecilerin besini budur.. Kampçılanma gücümüzdür.. 

Bencesi bol olanından da koyun artık, bencesinden öpün gıptaladıklarınızın.

 bencesini sevdiklerimin kelime yolcuları bencelerle kalın.. Tüm bencesizlere inat.

Bencelemeli bence ya sizce. Ama sizceleyin ne olur.

okur

Yazar: BUKETOSTOP

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.