BENCE YKS ÖĞRENCİLERİ

MERHABA! Bu benim ilk yazım ve bu yazımda içimdeki karmaşıklıkları dökerek öğrendiğim ufak ama önemli bir şeyi size anlatmaya karar verdim umarım beğenirsiniz. 

İçinizde benim gibi sınav stresi yaşayanlar vardır. Bu yazıya “DOĞRU DERS ÇALIŞMA TAKTİKLERİ” , “YKS ÖĞRENCİSİ NE YAPMALI” , “DERS NASIL ÇALIŞILIR” vb. birçok başlık verebilirdim ama bunların hiçbirinin doğru bir cevabı yok. Herkesin çalışma çekli farklı oluyor siz ne kadar çok yazı okursanız okuyun ne kadar çok video izlerseniz izleyin orda ki taktikler işe yaramıyor. Tek bir taktik var. Kendini tanıyıp kendine uygun olan taktiği yaratman. Bu belki de günde 500 soru çözmektir ve hiç mola vermemektir, belki de bütün gün konu çalışmaktır orası size kalmış ama “başkaları böyle çalışıyor” , “şu böyle çalışarak tıp kazanmış” , “benden çok daha iyi çalışıyor ben yapamıyorum” gibi düşünceler sadece kafanızı karıştırır. 

Böyle bir yazı nasıl olmalı veya ne bulmayı bekliyordunuz bilmiyorum ama okuduklarınızı aldırmayın çevresel baskıların bende farkındayım. Kapatın kulaklarınızı ve kendinizi dinleyin .

Son 4 ay kaldı bunun bende farkındayım. Bir yeri kazanamazsak korkusu hepimizde var ve bu dönemde stresini kontrol altına alıp ne yapacağını bilen başarılı olacak. Şimdiye kadar çok çalışıpta zaten bütün konuları biliyorum diyenler bocalıyorlar. Son 3-4 ayda test çözerek mi konu çalışarak mı orası size kalmış bir şekilde tekrar yapanlar başarılı oluyor. Neden hep beraber ANKARA HUKUK’a veya HACETTEPE TIP’a gitmeyelim ki bunun için bir engel yok. Ben sizin kendinizi keşfederek doğruyu bulacağınıza inanıyorum siz de inanın ve başaralım. 

BURALARA KADAR GELDİN SAKIN VAZGEÇME SEN VAZGEÇERSEN HAKETMEYEN BİRİ KAZANIR

Eylül
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yunan Mitolojisinin Doğuşu

Yunan Mitolojisinin Doğuşu

Sonraki
Çoğu Öğrencinin Sevmediği Sistem "EĞİTİM"

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.