BEN

Sevdiğiniz, hatta onun haberi yokken defalarca affettiğiniz, bi kaç şey söylemesi için gözünün içine baktığınız, bitmemek bitirmemek için çırpınıp durduğunuz ilişkide ki partneriniz defalarca ayaklar altına aldığınız gururunuzu görmeyip hala sizi mi suçluyor?

Ne hissediyorsun ?

Dur kızma hemen.. Kızmanın sadece sana zarar olduğunu biliyorsun .

Peki ya pişmanlık..

Neden onu seçtim ? Neden zamanımı ona harcadım? Neden neden neden..

E devam ediyorsun hala zamanını harcamaya.

Napıyım o zaman napıyım söyle diyor olabilirsin.

Yapman gereken basit,kısa ve öz. Bir adım geri at ve hayatını gözden geçir.Karşında bir ilişki duruyor defalarca fedakarlık yapmış biri karşısında asla değer bilmeyen arsızlaştıkça arsızlaşan başka biri. Ne dersin ilk önce ? “ ah bee kızım/oğlum yazık etme kendine gel vazgeç.” İşte bir adım geriden bakmak bu yüzden gerekli. Bazen ne yapmamız gerektiğine uzaktan birinin gözüyle -kendimiz- bakmalıyız.

Peki neden kızmamalıyız anladık zararı kendimize de karşıdakine hiç mi bi şey demeyelim.
Buraya kadar okumuşsan böyle bir olay başından geçmiş demektir, şimdi karşındakini bi düşün.. verdiğin sevgiyi düşün, onun değer vermeyişini düşün, kızdığın ana git. Şimdi dur. Kendine şunu sor karşımda ki insan sevilme duygusunu bilmiyor olabilir mi ? Bundan daha önce benim gibi karşılıksız,çıkarsız,en saf haliyle seven olmuş mudur ? Burda olup olmaması seni ilgilendirmez sorumuzun mantığı kendini suçlamanın önüne geçmekti , her şeyi mükemmel ilerletemezsin bu senin kontrolün altında olan bi durum değil.Burda seni ilgilendiren insani duygularla bir ilişkiye başlayıp kendine düşen payı fazlasıyla yerine getirmiş olmandı. Anıları,acısı,öfkesi elbette kalacak ama bunların çıkarman gereken ders olduğunu bilirsen kişiliğine nasıl katkıları olduğuna sen bile inanamayacaksın.

Gözünün önüne şu meşhur halatın ucundan sıkı sıkıya tutup kangren olmak üzereyken bırakıp rahatlayan kol gelsin 🙂

En çok kendine iyi bak.

1yorum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İnsan Hissetikleri İle Var Olur

İnsan Hissetikleri İle Var Olur

Sonraki
Kitap Yazarlığı mı? Blog Yazarlığı mı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.