Uyum nedir? Uyumsuzluğun gücü!

  •                                           GÖRSEL BENZETME! #OCTOPUS

Farklılıklar tanrının özenle kalibre ettiği , uyum sekansını resmettiği bir tasarımdı. İnsan bu özelliği provoke etti ve kendi cinsini çirkince al aşağı etti. Halbuki, uyumsuzluk uyumun ta kendisiydi.

Bilinçaltına yapışan bu kanayan yaramıza merhem olacağını söyledikleri o ilaç reklamları da bir aldatmaca. bir tekilliğin içerisinde globalliğe açılan eşsiz , çirkin propaganda.

 İnsanlığın üzerine çöken bu lanet sadece operasyonla gelmiş bir lanet olamaz! Bu doğal bir seleksiyon. Bu kendinde ki gücü görmekten geçiyor. İster adaletli bir güç olsun, ister adaletsiz.

Çitanın Saate 80,130 km koşan bir hayvan olması onun hız konusunda en üstün özelliğe  sahip olması anlamına gelir.

                                         BENZETME! CHEETAH

Çitanın Saate 80,130 km koşan bir hayvan olması onun hız konusunda en üstün özelliğe sahip olması   anlamına gelir.

Eğer yaşadığı çevrede koşarak hayatta kalmanın önemi ilk sırada yer bulsaydı aslanlardan daha güçlü bir konuma sahip olacaktı.

Bu farklılıkları ve adalet kavramını tanrının bakış açısından anlamaya çalışırsak hayatta kalmak için kim güçlüyse o hayatta kalır diyor. Burada tek sorun bu özellikleri tanrının vermesi olabilir. Fakat, konu insan olunca yaşadığı çevrede hayatta kalması için akıl gerekli oluyor.

Oysa ahmaklık kavramı, insanın dilinden bir insana karşı söylenmiş bir söylev olduğu aşikar. Madem aptallık insana özgü o halde hayvanlar aptalca bir hareket yapsa da bu sorgulanmayacağından ötürü önde olan bir özellik karşı canlıyı bazen de alçalta bilir mi? İnsanın hayvandan daha akıllı olmasına rağmen insanın tek bir hatasında aptal damgası yemesi gibi. Tanrı adaletliydi, insan ahmaktı. 

 En zeki ahmak.

 En zeki olduğu için ahmak.

                                          Temel Parça Vücut : UYUM BİR ZIRVA!

Beethoven çok titiz çalışan bir müzisyendi. Yaşamı boyunca sağlık problemleri çeken Beethoven 1801’de işitme problemleri yaşamaya başlamış ve 1817’de tamamen sağır olmuştur. Bu dönemden sonra sağırlığı müzik yaşamını hiçbir şekilde etkilememiştir. 9. senfoniyi sağırlık döneminde bestelemiştir.

 

 

Ben X
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
AKRAN ZORBALIĞI
Sonraki
Asosyallik Dediğimiz Şey

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.