Atatürkçülük ve Atatürk Üzerine...

Atatürkçülük ve Atatürk Üzerine…

Atatürkçülük ve Atatürk Üzerine... (1)

ATATÜRKÇÜLÜK ve bizzatihi Atatürk‘ün kendi şahsi kişiliği hakkında birkaç kelam etmek isterim… Pekâlâ, bugün yobazların, vatan hainlerinin, işbirlikçilerin, menfaat peşinde koşanların, Atatürk’e düşman olduklarını biliyoruz. Bu güruh, Atatürk’ten haz etmiyor ve aleni biçimde Cumhuriyetimizin kurucusuna ve banisine alçakça saldırıyor.

* * *

Tabii… Gerçek anlamda dindar, hayatını muhafazakâr değerlerle ören, dinin gereklerine azami düzeyde riayet eden saf ve masum vatandaşlarımızı, Atatürk ile ilgili olumsuz bir değerlendirmeden ayrı bir yerde tutarım. Memleketimizde yobaz, taassupçuluğu kendine şiar edinmiş vatan, memleket, tarih şuurundan bihaber fazlaca “yurttaş” vakidir.

* * *

Şimdi… Anlatmak istediğim şu: Bu yobazlar olsun, din tacirleri ve bezirganları olsun; nasıl ki hem Cumhuriyetimize saldırıp zarar veriyorlarsa, ve yine Atatürkçülüğü ve değerlerini neredeyse “kafirlikle” eşdeğer tutuyorlarsa…

Bugün birtakım sol cepheden kesimler de “Atatürkçülüğü” ve Atamızı, sadece kendilerinin sevdiğini ve anladığını topluma empoze etmekteler!

Yani, Atatürkçülük ve Atamız, onların “tekelinde” olup, hiçbir şekilde “tartışmaya” da açmıyorlar.

Atatürk’ümüzü, cam fanusa hapsederek, âdeta “tabu” hâline getiriyorlar. Hâlbuki, Atatürk’ün kendi değerler kümesinde bir şeyi, bu şekilde tabu hâline getirmek, onu “dokunulmaz” addetmek yoktur.

* * *

Bence… Bu hususlarda da dikkat etmek gerekir. Yobazların; nefretlerini ve rejimimize yönelik bakış açılarını biliyoruz da… Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü kendilerine tebellük etmek isteyenleri anlamak zor! Bir de bunu yapanlar, seküler kesimden olunca daha bir üzücü oluyor. ATATÜRK de bir “insan” idi… ATATÜRK’ÜN de zaafları varmıştır… O yüzden…Artık, ulu önderimiz üzerinden mevzi kapmayalım!

kooplogger

Yazar: Erhan Salman

Ben, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ mezunuyum...

Yıllardır çeşitli mecralarda, dilimiz döndüğü kadar bir şeyler karalamaya çabalayan biriyim...

Yazma sevdasına ilk önce politikadergisi.com sitesinde başladım, sonra sırasıyla radikal blog ve milliyet blog mecralarında sürdürdüm...

Hâlen milliyet blog mecrasında yazmaya devam etmekteyim...

Elimden geldiği ve dilim döndüğü ve kalemim yazmaya devam ettiği sürece, siz kooplog ailesi ile paydaş olmaya devam edeceğim...

Yazma serüvenimde bana paydaş/yaren olmanız dileğiyle,

Esen kalın...

Blog YazarBlog Okurkooplogger

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.