Asistan Dünyası

Değerli meslektaşlarım, 

Çok değil, bundan 5-6 yıl öncesine kadar, sadece aynı kurumlarda çalışmış olduğum asistan arkadaşlarımı tanır; iletişimde olmamız gereken ofis dışından meslektaşlarımla ise sadece çok kısa yazışma veya telefonda konuşma şansı bulurdum. Sonrası hayal gücüme kalırdı; acaba sarışın mıydı, yoksa esmer mi, sert bakışlı mıydı, cana yakın mı, işinde cabbar mıydı yoksa sadece lafta mı 😅
Doğrusu çok merak ederdim diğer asistan profillerini, meslekteki duruşlarını, bilgi ve donanımlarını, kurumlarına katkılarını…

Sonra bir gün Menekşe’nin de aralarında olduğu küçük bir grubun buluşma davetiyle başladı “asistan dünyası”nı keşfetmem. 10-15-20 derken sayımız ve bir araya gelme coşkumuz günbegün arttı.

Yıllardır merak ettiğim, uzaktan iletişimde olduğum ve belki de karşıma hiç çıkmayacak meslektaşlarımla tanışma fırsatı elde ettim o arada.
Yeri geldi deneyimlerimizi paylaştık, yeri geldi birbirimize iş bulduk, bazen doktor ya da çiçekçi sorduk, bazen her konunun en iyi hizmet verenlerini yarıştırdık.

Sahi, her meslek grubunun bir örgütü, bir derneği, bir birliği vardı; neden bizim de olmasındı…
Kolları sıvadık, bir denedik olmadı, iki denedik olmadı, üç denedik derken ben pes ettim, emekli de olup kendi dünyama çekildim bir süre, şimdi ise yeniden çalışmaya başladım.
Yaşanan zor süreçlere rağmen, bugün dernek kurabilmiş asistan gruplarının olabilmesini saygıyla ve mutlulukla izliyorum. IMA’yı ülkemizde hayata geçiren Menekşe, Özlem ve ekibini de yürekten kutluyorum.

Şimdi, sözünü ettiğim kuruluş süreçlerine şahit olmadığı halde, bugün bu değerli oluşumların bir üyesi olan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum:

Bugün gelinen noktada, birçok arkadaşımın artık eskiyle kıyaslanamayacak kadar geniş bir networke sahip olduğunu gözlemliyorum.
Bu konuma gelmek uzun zaman ve emek gerektirdi; lütfen hepimiz kıymetini bilelim ve ortak amacımıza sahip çıkalım.

Ben, bu süreçte tanıdığım meslektaşlarım ile bağlantıda olmanın çok büyük faydalarını bizzat yaşadım; eminim sizler de bunu fark etmişsinizdir.

İşimizi yaparken, tıkandığımız noktalarda çözüm yolları ararken birbirimizden destek alabiliyor olmamız çok değerli.

Bu yüzden, önce mesleğimize, sonra meslektaşlarımıza sahip çıkmamızın son derece önemli ve gerekli olduğunu düşünüyorum.
Bunun için iletişimimizin güçlü kılınması, bağın sağlamlaştırılması için her bireyin çabası gerekiyor; lütfen hepimiz bu mesleki dayanışmaya ve bu sayede mesleğimize ne katabileceğimiz konusunda tetikte olalım.

2021 yılının, iletişimimizin ve yardımlaşmamızın artacağı esenlik dolu bir yıl olmasını dilerim. Sevdiklerimizle ve sağlıcakla kalalım.

Hicran Şaşmaz
Hicran Şaşmaz, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Sırasıyla STFA, PwC, Aon Re, Fortis Bank, Avea, TT ve TBF kurumlarında yönetici asistanı olarak görev almıştır. 30 yıla varan çalışma hayatındaki önceliğinin “mesleğimizi, hakkını vererek yapma çabası” olduğunu ifade etmektedir.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Seyit Efendi
Sonraki
MAOCU ÇİN ŞOVENİZMİNİN DOĞU TÜRKİSTAN VE DÜNYA’DAKİ VAHŞET TARİHİ

MAOCU ÇİN ŞOVENİZMİNİN DOĞU TÜRKİSTAN VE DÜNYA’DAKİ VAHŞET TARİHİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.