Antalya Instagram’ın En Çok Paylaşılanı Oldu

Antalya Instagram’ın En Çok Paylaşılanı Oldu

Sosyal medyanın en önemli paylaşım platformlarından olan Instagram’da bir fotoğrafta yer alan etiket veya konum bilgisi bazı lokasyonlar için önemli bir reklam unsuru oluyor. Kişi, Instagram’da gördüğü fotoğrafta paylaşılan konum veya etikete bakıp o yer ile ilgili daha fazla görsele ulaşabiliyor. Başka bir deyişle kişi, Instagram’daki paylaşımlardan bir yeri merak edip görmek istiyor. Bu sayede Türkiye veya dünya üzerinde herhangi bir yer, bir anda çok popüler olabiliyor.

Yapılan araştırmaya göre ise, dünya genelinde Instagram’da en çok paylaşımı yapılan yerlerden biri Antalya oldu. Antalya, Instagram’da 20 milyonun üzerinde gönderide etiket(hashtag) olarak kullanıldı. Bu paylaşımların çok büyük bir kısmı, şehrin tarihi, doğal ve kültürel turizmini yansıtan görseller. Antalya’daki yabancı turistlerin paylaşımları yoğunlukta. Bu durum Türkiye’ye turist kazandırmak açısından çok önemli bir gelişme. Antalya’nın dünyadaki en yakın takipçilerinden biri ise İspanya’nın dünyaca ünlü turizm lokasyonu olan İbiza Adası. İbiza etiketi kullanılan paylaşım sayısı 15 milyon.

Antalya Instagram’ın En Çok Paylaşılanı Oldu

Bodrum’dan 9 Milyon Gönderi

Türkiye’deki turizmin diğer bir önemli adresi Bodrum da bu alanda diğer ünlü tatil yerleriyle yarışıyor. Bodrum’un  Instagram paylaşım oranı 9 milyona yakın. Paylaşımlarda Antalya’nın önemli merkezlerinden Alanya 4.2 milyon gönderiyle üst sıralarda yer alıyor. Alanya’nın ardından gelen diğer yerler ise şunlar: 3.1 milyon gönderi ile Marmaris, 3 milyon gönderi ile Çeşme, 2 milyon gönderi Alaçatı, 1.9 milyon gönderi ile Fethiye. Kaş‘tan (Kaputaş) 1.8 milyon gönderi paylaşılırken, Ayvalık‘tan 1.1 milyon, Kuşadası‘ndan 836 bin gönderi Instagram’da yer aldı.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?
Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?

Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?

Sonraki
İyi İnsanlar Hala Aramızdalar Mı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.