Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?

Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?

Gözler kalbin aynasıdır lafının hepiniz eminim duymuşsunuzdur. Yapılan bir araştırmaya göre bilim dünyası gözlerin kişiliğimizi yansıttığı yönünde bir iddiada bulundu. İrisin içindeki yapıyı karakterimizi ne yönde etkilediğini anlayabilmek adına göz rengini karakteristik özelliklerle kıyasladı. Göz renginize göre karakteriniz nedir merak ediyorsanız buyurun bu yazıya diyelim. Göz rengine göre yeni tanıştığınız bir insan hakkında birçok bilgiyi tahmin edebilirsiniz.

Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?

Kahverengi Gözlüler; neredeyse insanların büyük bir kısmı bu göz rengine sahip denebilir. Bilim adamlarına göre kahverengi göz rengine sahip insanların sabahları uyanmakta çok daha fazla zorluk çektiklerini keşfettiler. İrem adına konuşacak olursam kesinlikle doğru bir tespit diyebilirim. Ancak mecbursanız bir koşturmacanız varsa, ki kesinlikle vardır. Daha hızlı uyanabilmeniz adına bir bardak limonlu suyu aç karnına tüketmenizdir.

Mavi Gözler: Herkes şüphesiz ki yeni biri ile tanışırken ilk dış görünüşe dikkat eder. Maviş gözlere sahip insanlar bu yönde şanslılar kesinlikle. Bir şeyler yapmalarına gerek kalmadan insanları etkileyebiliyorlar. Peki, bilim dünyası onlar hakkında ne düşünüyor dersiniz? Maviş gözlü insanları çoğumuz utangaç, çekimser, güvenilmez olduklarını düşünürüz. Daily Mail’e göre 2006 ‘da Alman psikologların yorumu ise “mavi gözlü çocukların yeni şeylere çekimser yaklaştığı dışa dönük” olmadıkları yönünde olduklarına dair bir rapor mevcut. Medikal Daily yorumu ise birçok kişinin maviş gözlü inşaların rekabetçi, narsist olduklarını düşünmeleri yönündedir.

Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?

Gri Gözlüler: Gri gözlü insanlar çok nadiren rastlanmakta. Çoğunlukla günlük hayatımızda bu tip göze rastlamayız amma velakin izlediğimiz film ya da dizilerde karşımıza çıkabiliyorlar. Aslına bakarsanız maviş gözün bir türü ama birazcık daha koyusu sadece. Tech Museum “koyu gri gözlü insanların gözlerinin ön kısmında daha çok melanin bulunurken solgun açık gri gözlülerde ise daha çok bulunuyor” yorumunu yapmıştır. Koyu gri gözlere sahip olmak ne demek peki daha dengeli biri olmak veya duruma göre davranmaya işaret ediyor. Açık gri gözleriniz varsa hayatta tıpkı diğer renkteki gözlü insanlar gibi istediğiniz şey için çok fazla çabalamanız gerekebilir. İnsanların sizleri ciddiye alması için daha fazla çabalamak zorundasınız ama bir o kadar da savunmanızı da sürdürmelisiniz.

Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?

Ela Gözlüler: Haluk Levent’in de şarkısı olan “Ela Gözlüm” rengine geldik. Tarif etmesi birazcık zor olan bir renk ela deniyor olmasının nedeni ise fındığın rengine benzer bir renkte oluşudur. Ela rengi yeşilimsi tondan kahverengimsi tona dönen renktir. Gri gözlü insanlara rastladığımız gibi ela gözlülere sık rastlamıyoruz. Her ne kadar nadir görülen bir göz rengi olsa da ela göz rengi eşsiz diyebiliriz. Ela göze nadir rastlandığı gibi onları anlamak da bir hayli zor. İristeki melanin adedinden dolayı ela rengi kişiden kişiye de değişik görünür bu yüzden de tek bir kişilik genellemesi yapmak kolay değil. Ama bir yorum yapacak olursak ela gözlü insanların dengeli bir karaktere sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Göz Renginizden Kişiliğiniz Açığa Çıkabilir mi?

Yeşil Gözlüler: Yeşil göze sahip insanlar kıskanılası kişilerdir. Çoğumuz onların gizemli bir havaları olduklarını düşünüyoruz. Çoğu kişiye gözlerinin ne renk olmasını isterdin sorusuna yeşil ya da mavi cevapları verenlerin sayısı yüksektir. Yeşil gözlü insanların karakteristik özelliklerine değinecek olursak dominant bir yapıda oldukları ve güçlü oldukları söylenebilir. Göz hastalıkları uzmanının bir yorumu ise “bir gizem havasında bulundukları ve öz yeterliliğe sahip oldukları” yönünde. Genellikle ne yapacakları belli olmayabilir ancak kolay kolay da sinirlenmezler. Ne yapacaklarının belli olmaması sebebi ile bu onlara gizemli bir hava da katar. Kendi halinde, baskı ortamında dahi doğru davranan kişilerdir.

İrem Surel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
SpaceX’in Roketi Test Uçuşunda Alev Aldı
SpaceX’in Roketi Test Uçuşunda alev aldı

SpaceX’in Roketi Test Uçuşunda Alev Aldı

Sonraki
Antalya Instagram’ın En Çok Paylaşılanı Oldu
Antalya Instagram’ın En Çok Paylaşılanı Oldu

Antalya Instagram’ın En Çok Paylaşılanı Oldu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.