7.Hafta

Arama yaparken oraya yazdığınız sıralama önemsizdir. Onlar için önemli olan hepsinin  birarada olmasıdır. Kelimlerin yazımından emin değilsek kelime öbeğinin basına ve sonuna yıldız işareti koymak yeterli olacaktır. Eksi işareti koyup yazdığınızda tersini söylemiş oluyorsunuz. Google görsellere geldiğiniz yada web aramada görselle ara dediğinizde elinizdeki ürünü nerden alacağınızı bilmiyorsanız ekran görüntüsünü alıp Google görsel ile aramada bu görseli tanımla dediğinizde öğrenmiş olursunz. Google, internet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketi. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar.

Google akademik ise akademik herhangi bir içeriğe bir konu ilişkin deneylere, çalışmalara, sunumlara, makalelere çok kolayca ulaşabilirsiniz. Tırnak işaretine bastığınızda Nasıl kaynak gösterebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Dil

Bölge

Site-alan adı

Güvenli arama

Kullanım hakları

En-boy oranı

Renkler

Dosya türü

Google üzerinden Bu tarz ileri düzey aramaları yapabilirsiniz.

Dijital dünyada hiçbir şey kaybolmuyor.

Dijital dünyada ürünü ücretsiz kullanıyorsanız ordaki ürün sizsinizdir.

Artık çok fazla reklam görmemizin sebebi youtube platformunun bizim ne izlediğimizi,  ne sıklıkla izlediğimizi, ne zaman geçiş yaptığımızı, kaç dakika izlediğimizi bununla ilgili bi doyuma uğraştı. Gerçek amacı olan bi ürün satmaya doğru koşar adımlarla gitmeye başladı. Google youtube veya diğer bütün siteler zaten sizi izliyor ve biliyor.

SeçilÖzdiker
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İnternet Kullanım Amaçları
Sonraki
THE HAUNTING – BLY MANOR İncelemesi

THE HAUNTING – BLY MANOR İncelemesi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.