17 günlük kısıtlamada neler yapılmalı?

Evet son açıklamada 17 günlük bir kısıtlama geldiğini gördük.Bu gerçekten çoğumuzun canını sıkan bir durum.Peki bu kısıtlamada zamanımızı geçirmek için hangi aktiviteleri yapabiliriz. Sizler için hepsini sıraladım.

1-SPOR YAPIN

Evet çoğumuz oruçlu olduğu için sporu iftardan sonra yapmanızı tavsiye ediyorum.İsterseniz şınav çekin isterseniz ağırlık kaldırın.Yapamıyorsanız kısa bir yürüyüşte yapmanız sizin için çok iyi olacaktır.

2-SAĞLIKLI BESLENİN

İftarda yemeği fazla kaçırdığımız için sporu doğru şekilde yapamıyoruz.Bu yüzden sizlere sağlıklı beslenmenizi öneriyorum.

3-ZEKANIZI GELİŞTİRİN

Zekanızı geliştirecek aktiviteler bulun.Örneğin santrançta ustalaşmaya çalışın. Onun dışında sudoku veya bulmaca çözebilirsiniz.

4-DERS ÇALIŞ

Sınavlara girecek 8. ve 12. sınıflar ve diğer tüm liselilere sınavlarına çalışmalarını öneririm.

5-KİTAP OKUYUN

Faydalarını saymakla bitiremeyeceğim kitabı karantinada okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.En az günde 25 sayfa okumaya özen gösterelim.Yada belirli periyotlarda okuma yapabilirsiniz.

6-PLAN YAP

Gün içinde yapacağınız şeylerin planını kağıda dökün ve en önemlisi bunu alışkanlık haline getirin. Bu sayede zamanınızı çok güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

7-SOSYAL MEDYAYI YASAKLAYIN

Soyal medyada geçireceğiniz boş zaman yerine yukarıda gösterdiğimiz aktiviteleri yapmaya özen gösterin.Sosyal medyayı bırakamıyorsanız her gün azalta azalta bırakmayı deneyin.

8-İNTERNETTEN PARA KAZANIN

İnternetten para kazanmak geçmişe göre çok daha kolay oldu.Hazır boş vaktimiz varken freelance işlerde çalışabilirsiniz.Peki nedir bu freelance. Serbest çalışan demektir örneğin grafik tasarım yeteneğiniz varsa insanlara para karşılığında logo yapabilirsiniz.Yabancı dil çevirme,metin yazarlığı, e-ticaret veya blog yazarak para çıkarabilirsiniz.Googleden detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz.

9-YABANCI DİL ÖĞRENİN

Evet listemize son olarak yabancı dili ekledim.Bilgisayardan, youtubeden veya telefonunuzdan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.Bilgisayar ve telefonunuzu öğrenmeye çalıştığınız dile ayarlamayı unutmayın.

umut-yildiz
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Rüzgar Ve Zaman
Sonraki
Tırnaklarımı daha hızlı nasıl uzatabilirim?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.