14 Temmuz Magazin Gündemi: Rubato, Lady Diana, Ayasofya

14 Temmuz Magazin Gündemi ile karşınızdayım.

Ozan Güven’den Sonra Şimdi Rubato

Henüz Ozan Güven’in olayını atlatamamışken şimdi bir de Rubato grubunun solisti Özer Arkun’un adı bir olaya karıştı.

Özer Arkun, kız arkadaşı B.Y’yi darp ettiği ortaya çıkınca kötü haberler peşi sıra geldi. Grubun konserleri bir bir iptal edilirken 22 Temmuz’da Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde düzenlenecek olan konserleri de iptal edildi. Rubato, Mehmet Erdem ile birlikte sahne alacaktı. Konser iptal olunca Rubato yerine Aşkın Nur Yengi ile anlaşıldı.

Serenay Sarıkaya VS Beren Saat

Hürriyet Gazetesi’nden Ahmet Hakan köşesinde bu sefer de Beren Saat ve Serenay Sarıkaya’ya yer verdi. İki güzel oyuncunun sosyal medya paylaşımları üzerinden bir karşılaştırmalarını yapan Hakan yazısında şu satırlara yer verdi.

– BİR: Beren daha çok deniz kıyısında meditasyona dalmış da aklına geleni entelektüel bir iç çekişle yazıyor gibi… Serenay ise çok büyük bir hınçla, “yetti gayri” der gibi, muazzam öfkeli bir patlama şeklinde yazıyor…

– İKİ: Beren “Bakın ben neler de biliyorum” edasıyla dudaklarına bilmiş bir tebessüm kondurarak yazıyor… Serenay ise ağır haksızlığa maruz kalmışlara özgü keskin bir bakışla ama imla kurallarına özen göstermeyi de unutmayarak yazıyor.

– ÜÇ: Beren “harmoni”, “kolektif”, “doğa ana”, “frekans” gibi sözcükleri araya serpiştirmeye bayılıyor… Serenay ise “Seni olduğu gibi asla yansıtmayan varsayımların bir tezahürü olduğun varsayımına…” gibi uzun ve afili cümleleri…

Lady Diana ile Chanel’in Aralarının Açılmasının Sebebi Yıllar Sonra Belli Oldu

İngiltere Prenses’i Lady Diana prens Charles’tan boşandıktan sonra Chanel markasını giymeyi bırakmıştır. Bunun sebebi ise yıllar sonra gün yüzüne çıktı. 1997 yılında bir kaza sonucu hayatını kaybeden prensesin Chanel markasını tercih etmeme sebebini modacısı Jayson Brundson açıkladı. Brundson yaptığı açıklamada “Chanel logosu Diana’ya Charles ve onun yeni eşi Camilla’yı hatırlatıyordu.” dedi.

Murat Kekilli’den Ayasofya Çıkışı

Şarkıcı Murat Kekilli, Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili karar tepki gösterenlere sert tepki verdi. “Ayasofya sadece bir cami açılışı değildir. Bir fethin doğuşu, zulmün batışıdır.” dedi. Öte yandan Ayasofya ile ilgili yeni bir beste yapılması istenen Kekilli bunlara cevaben: ” Yeni bir besteye gerek yok. En güzel beste orada beş vakit okunacak olandır.” karşılığını verdi.

Hadise’den Wayfair Tepkisi

Gündeme bomba gibi düşen iddialarla haberdar olduğumuz Wayfair skandalının etkisi halen devam ediyor. Türlü çevrelerden tepkilerin geldiği konuya dair bir tepki de şarkıcı Hadise’den geldi. Hadise, yayınladığı mesajda “Pis ellerinizi, para için sattığınız ruhunuzu, çocukların üzerinden çekin! Böyle bir duruma susulmaz! Susulamaz! Gördüklerime, duyduklarıma inanamıyorum.” dedi.

Röntgen Sabri
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Erzincan Depremi ve Sonrasında Değişen Şehir Yapısı
erzincan, Dörtyol Meydan

Erzincan Depremi ve Sonrasında Değişen Şehir Yapısı

Sonraki
Klasik Okumak….

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.