ZENDALA MANIA İSMİ NEREDEN GELDİ?

Hayatıma çok çok güzel bir farklılık kattım. 

Mandala ve Zentangle ikilisinin birleşiminden oluşan “Zendala Çizer” oldum. Çöp adam dahi çizemezken neler neler çizer oldum. 

Önce mandalanın rahatlatıcı, zihnimi serbest bırakan, kendimi dinlediğim, ne yapmak istediğime daha kolay karar verdiğim, enerji frekansımı yükselten mandala dünyasına girdim. Girdikçe geliştim.  

Mandala eğitmeni oldum, atölyeler düzenlemeye karar verdim. 2021 için en büyük hayalim düzenlediğim bu atölyelerin gelirlerini ihtiyacı olan SMA’lı çocuklara bağışlamaktı. Bütün yıl boyunca bu atölyeleri düzenlemeye devam edeceğim ama çizmek konusunda bir şeyler eksikti ve “zentangle” yani “karalama sanatı” ile tanıştım.

Zentangle, harika bir hobi, evet zihnimi boşaltmanın, odaklanmanın yanısıra müthiş rahatlatıcı bir hobi. Yıllardır kendime bir hobi ararım, müzik, spor, meditasyon çok şeyler denedim ama hiçbiri “zentangle” kadar mutlu etmedi beni. 

Nedir peki bu zentangle? 

Aynen wikipedia’da dediği gibi : 

Zentangle, birbirlerini tekrarlayan desenlerin kullanılmasıyla oluşturulan soyut çizimlerdir. Çoğunlukla belirli şekiller çizilir. Zentangle çizmeye bir çerçeve çizilerek başlanır. Ardından çerçevenin içi doldurulur.

Bence ise anlamı 🙂

Kağıt, kalem, terapi! 

Harika iki terapi şekli, peki birleşirse ne olurdu?

Tabii ki ZENDALA…

Beraber çizmeye var mısınız?

yazar

Yazar: ZENDALA MANIA

Kendimi seviyorum, böyle başladım çünkü bunu geç farkettim... 25 senedir durmadan çalışıyorum, çok şükür hep sevdiğim şirketler de çalıştım. Artık emekliliğine gün sayan bir beyaz yakayım desemde gün değil yıl sayıyorum... genç sayılırım. Hayattan zevk almayı istiyorum, ailemi çok seviyorum. Yazmayı, okumayı ve paylaşmayı seviyorum...2020 de ki hayalim aktif bir yazma blogu açmak ve yazdıklarımı burada toplamaktı. Yeşim Cimcöz’ün Sanalyazı atölyesine bayılıyorum. Yazmak isteyen herkese tavsiye ediyorum...çok seveceğim yazılarım olması dileğiyle...

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.