Zaman Yönetilmez Lakin Zaman İçinde Geçen Anların Daha Güzel Üretkenlikle…

Zaman Yönetilmez Lakin Zaman İçinde Geçen Anların Daha Güzel Üretkenlikle İnsana Dair Kazanımların Olması İçin Çaba Sarf Etmek Olur Ki…

Zamanın yönetimi, her ne karar ekonomi üretkenlik katılımla sağlanılıyor denilse de, ben, gönülden inanarak katılım için bende çaba harcamalıyım bu zor yolda, diyenlerin düşüncelerinin beyaz ışığında yürüyerek karanlığı yok etmek için üretim yapmaya, yoldaki dengesizliğin eğriliğin de hayallerimle çabamla yol alarak eğriliği düzelteceğim diyenlerin çok olmasına bu yönde adım atmasına bağlıdır.

Zaman yönetilmez, lakin zaman içinde geçen anların daha güzel üretkenlikle insana dair kazanımların olması için çaba sarf etmek olur ki, biz insanların böylesine güzel gönülle bu yolda olanları gördükçe, katılım için gözümüz kapalı destek vereceğimizi ben kesin gözüyle bakıyorum.

Yoksa bunun tam tersini yaparak, kendi çıkarı için dünyamızı çöplüğe çevirmeye çalışanların olması kadar, temizlemek için yola çıkanlarında olduğu bir gerçektir. Bu gerçek olmazsa eğer bu dünyada yaşanılmaz!

Yetersiz kalan anların çığlık çığlığa feryadını duyarak ona derman olmak için çaba sarf edenler oldukça eminim ki, zamanı yönetmekten öte, zamanın anın içinde insan dair mutluluk dolu yatırımları adımları atanları gördükçe hep var olacağız, az sonra gülümseyerek bunları aşacağımıza adım kadar eminim.

Sırf maddi kazançla zaman doldurulamaz, mutlu olmak tek başına sessizlik içinde yaşanılamaz bundan da eminim, farklı dil görüş ve düşüncelerin içinde gezerek güzel olanı çıkarmakta görevimizdir ben bunu böyle söyleyeyim, vesselam, selamlarımla.

Mehmet Aluç

Harikasınız bu eseri okumanız çok güzel, bunu okuyarak bu sitede zaman geçirdiğinize göre farklı bir göze ve Gönül’e sahipsiniz. Birkaç hece ile okuyunca fikrinizi beyan eder misiniz lütfen, selamlarımla.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.