YÜCEL TANAY YALNIZ DEĞİLDİR!

Doğu Türkistan davasını savuduğum ve  Mazlum  Doğu Türkistanlıların  yanında  olduğum için, ülkemizdeki Çin işbirlikçileri tarafından mahkemeye verildim.

26.11.2020 günü sabahın erken saatlerinde  Sözde  Çinli İşkadınları Derneğinin  ve Genel Çinli  Çin Asilli Kadinlar Derneği Kurucusu ve Başkanı  Maolidan Aizezi’nin  şikayetiyle açılan ceza davasına sanık olarak katıldım.

Doğu  Türkistanlı Uygur aydını  aksalı araştırmacı  yazar. Hamit  Göktürk  ağabeyi tanık olarak  ifade verdi.

ifadesinde.” Davacı Çin Derneği’nin Başkanı Maolidan benim çalıştığım yıllarda  Doğu Türkistan  Vakfı tarafından öğrenci vizesi devletimizce   gönderilerek  getirilmiştir.Her Doğu Türkistanlı öğrenci gibi şikayetçi Maoliden de öğrenimi en iyi şekilde tamamlayarak milletine,Türkiye’ye ana vatanı Doğu Türkistan’a hizmet edeceğini namusu ve şerefi üzerine yemin etmiştir. Üniversiteye yerleştirilmiş ikamet izni alınmış ve öğrenim bursu sağlandıktan sonra ortadan kaybolmuştur.Daha sonra kendisi  Sözde Çinli  işkadınlarını Derneğini kurmuştur.Bu suretle  Doğu Türkistan’a ve  Türk Milletine değil,Doğu Türkistanlılara baskı,zulüm ve soykırım yapan ÇKP’ne hizmet etmeye başlamıştır. TÜrklerin soykırımcısı ÇKP rejiminin Türkiye’deki Memurları ile birlikte resimler çektirerek ve Çin  adına başarılı faaliyetler yaptığını öne sürmüş ve bunları sosyal medyada paylaşmaktan çekinmemiştir.

Çin  günümüzde Doğu Türkistan’da  Türklere karşı etnik soykırım cinayetleri işlemektedir. Bu durum karşısında davacı  Çin Derneğinin Başkanı  Maolidanın bu davranışları beni ve tüm Doğu Türkistanlıları rencide ederek üzmüştür.Yücel Tanay da bu olumsuz  Çin yanlısı ve işbirlikçi davranışlarına karşı yazı  kaleme alarak  tepki göstermiştir.Ben bir yazı yazarak yönettiğim haber sitesinde yayınladım.Bu durum olağan bir tacır koymak ve duruş sergilemektir.” dedi”

Çin’in insanlık dışı cinayetlerini ifşa ederek lanetleyen  ve Çin Nazi Kamplarındaki ailelerinin akibetlerini  sürekli gündeme taşıyan  20  kadar Doğu  Türkistan genç Aktivist Kardeşlerimiz bana’a destek olmak şahitlık etmek amacı  mahkemeye geldiler.Avukatımız Sayın İlyas Doğan Hocamız onların  de tanık olmak istediklerini  beyan etti.Ama Mahkeme başkanı onları duruşmaya çağırmadı,Mahkeme önünde  Avukatımız, ben  Hamit  Göktürk  ağabeyiyle ve  Destekçi Aktivist Doğu Türkistanlı gençler ile birlikte hatıra resme çektirmeyi de ihmal etmedik.

Haber Nida Haber Sitesinden Çok Önemli ve Değerli Destek

Doğu Türkistan davasının samimi,cesur ve yiğit savunucusu Yücel Tanay’a duygulandıran bir destek onun yazı ve araştırmalarını yayınlayan Türk_?islam dünyasının meselelerine duyarlığı ile tanınan Haber Nida.Com haber sitesinden geldi. Haber Nida Haber sitesi bugün yayınladığı yzı ve kendisinin resminin de yar aldığı bir etiket yayınlayarak kendisine desteğini ifade ettiği görüldü.

Haber Nida’nın yayınladığı destek mesaji şöyle ;

YÜCEL TANAY YALNIZ DEĞİLDİR!

Doğu Türkistan davasının yılmaz savunucusu gazeteci yazar Yücel Tanay, ülkemizdeki Çin işbirlikçileri tarafından mahkemeye verilmiştir.Sitemizde yazılarına yer verdiğimiz gazeteci yazar Yücel Tanay’a desteklerimizi iletir, kendisinin her daim yanında olduğumuzu bildiririz.

Yaşasın Bağımsız Doğu Türkistan! – Kahrolsun Kızıl Çin ve İşbirlikçileri…

Sosyal Medya Üzerinden Destek !

26 Kasım 2020 Perşembe günü Bakırköy adliyesinde ikinci kez Hakim önüne çıkan Doğu Türkistan gönüllüsü Yücel Tanay’in bu durumunun bir çok kişi tarafından sosyal medya’da paylaşılması üzerine kendisine yurt içi ve dışından destek mesajları yağdı.

Destek Mesajlarından Örnekler

Metin Sancaktar : Yücel Tanay, Sizi yütekten kutluyorum, büyük cesaret gösterdiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaşasın Doğu Türkistan.

Fahrettin Apaydin : Allah yar ve yardımcınız olsun, demek ki kanı bozuklar her yerde var. Allah’ın laneti onlara üzerine olsun.

Süleyman Şen : Allah yar ve yardımcınız olsunZafer hakkın ve hakka inananlarındır

Zihni Açıkgöz : Allah yar ve yardımcınız olsun, demekki kanı bozuklar her yerde var Allahın laneti onlara üzerine olsun.Yüce yaradan yar ve yardımcınız olsun.

Türk Osman Akkaya : Geçmiş olsunBu Kutlu yolda Allah yar ve yardımcınız olsun Kardeşim

Abdullah Cinkara : Besle kargayı oysun gözünü. Üç kuruşa milletini karekterini satanları Allah hizmet ettikleriyle beraber haşretsin.

Ayrıca,dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan Uygur Türklerinin oluşturduğu Uygur.Biz adlı Watsapp sosyal Paylaşım gurubunun yöneticisinin ısrarlı talebi üzerine davada Yücel Tanay lehine tanık olarak katılan Uyghurnet.org haber Sitesi yöneticisi 30 dakika süre ile sesli bir mesajla dava hakkında Uygur Türkçesi ile ayrıntılı bilgiler vererek Doğu Türkistanlıları aydınlarmıştır.

Mazlum Doğu Türkistanlı mağdurların gönüllü olarak   Avukatlığını üstlenen Sayın Prf.Dr.İlyas Doğan Hocama teşekkürler ederiyorum..Ayrıca  Hamit Göjktürk ağabeyeye arkasında ÇKP Faşiizminin olduğundan emin olduğumuz bu haksız dava konusunda  duyarlılık, vefa ve kadirbilirlik gösteren Cesur Doğu Türkistanlı Aktivist gençlere,başta Mirzahmet,Cevlan Şirmehmet  ve Alimcan Odyürek ve  ÇKP Faşist İşgalcılara karşı  Şanlı Urumçi Direnişinin unutulmaz kahramanız Mavi  Tişörtlü Kökbörü  lakaplı Kahraman şehit Uygur  Türkü kızı  imanlı ve cesur  ruhunu taşıyan Doğu  Türkistanlı Kızlarımızdan da Cenabı hak razı olsun. Çok şukur ki varlar  bu ruh  onlarda  olduğu sürece Doğu  Türkistanın  bağımsızlık ateşi asla  sönmeyecek.Cenabı-Hak daima onları var eylesin ve sayılarını çoğaltsın.

Yücel Tanay
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Evdeyiz; Peki Evden Nasıl Çalışılır? Home Office Kültürü

Evdeyiz; Peki Evden Nasıl Çalışılır? Home Office Kültürü

Sonraki
Pişmanım Ama istifalıyım

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.