YouTuber Olup Dünyaya Açılmak İsteyenler için Özel Röportaj: Sara Lou (MolemSisters)

Bu röportaj, Sara Lou (Molemsisters) ile kooplog.com okuyucularına özel, İngilizce olarak yapılmıştır. Yazı, kooplog.com editörleri tarafından Türkçeleştirilmiştir.

YouTuber Olup Dünyaya Açılmak İsteyenler için Özel Röportaj: Sara Lou (MolemSisters)

Seni, bir YouTube kanalı açmaya iten neydi?

YouTube kanalımı başlatmak istememin ilk nedeni, annemin bir moda tasarımcısı olmasıydı. Belçika’da 20 yıldır kendi markası var. Ben de bu markayı yurtdışına açmak istiyordum. Birkaç ay sonra bundan daha fazlası oldu ve çevremde gerçek bir topluluk oluştu. Yaptığım işi, nasıl düşündüğümü seven ve kendim olmayı başarabildiğime inanıp beni destekleyen insanlar oldu. Bu yüzden video çekerken daha çok keyif almaya, onlarla iletişim kurmaktan mutlu olmaya başladım.

YouTube’u tam zamanlı bir iş olarak görüyor musun?

Tabi ki de! Hiç beklemediğim bir anda birkaç sponsor anlaşmam oldu. Onların parası benim de seyircilerim var. Gerçekten çok sıkı çalışıp daha büyük bir topluluğa sahip olursam markalarla işbirliği yapmanın daha önemli olacağını düşünüyorum. YouTube’un şu an bana kazandırdığı gelirden hayal kırıklığına uğramış durumdayım. Sadece bu gelirle yaşamımı sürdürmem pek mümkün değil. Ama hala asıl amacın bu olmaması gerektiğini düşünüyorum. Her anın tadını çıkarmaya ve paraya odaklanmamaya çalışıyorum. Sen çok çalış, gerisi zaten gelir.

YouTuber Olup Dünyaya Açılmak İsteyenler için Özel Röportaj: Sara Lou (MolemSisters)

Zorlukları ve Avantajları?

İnsanların benim hakkımda her şeyi biliyor olmaları beni korkutmuyor değil. Bazen yorumlar gerçekten de çok acımasız olabiliyor. Bazı insanlar seni gerçekten takdir ederken bazıları hiç yere yokken sana nefret besliyorlar. Ne kadar ileri gidebilecekleri beni çok korkuttu. Ünlü youtubberlar da bu durumdan muzdaripler. Gerçekten çok zaman alıyor. Tam zamanlı bir iş gibi. Eve gidiyorum, çocuğuma bakıyorum, eşime yemek hazırlıyorum sonra video hazırlıyorum, maillere ve yorumlara cevap veriyorum. Gerçekten bazen günde 24 saat yetmiyor. Bu yüzden işi gerçekten severek yapmanız gerekiyor. Ana avantaj, dünyanın her yerinden insanlarla tanışmanız. Mesela, Fransa’ya bir etkinlik için davet edildim. Varsın!

Bir Youtube sayfası açmak isteyen okuyucuların için tavsiyelerin nelerdir?

Rihanna’nın dediği gibi “work,work,work !” Herhangi bir sır yok, bu işte. Hayatta hiçbir şey yapmadan hiçbir şeyin yok. Bu sektörde, kararlı ve güçlü olmalısın. Yoksa devam edemez ve hayallerinin peşinde koşamazsın. Kendine inan çünkü kimse senin için bir şey yapmaz. Kimsenin sana ne yapıp yapamayacağını söylemesine izin verme. Ne olmak istediğine karar ver. 10 yıl sonra kendini nerede görüyorsun. Sonra o hayalin peşine koş!


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

Sara
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YouTuber Olmak İstiyorum Diyenler için: Başak Kablan ile Özel Röportaj
YouTuber Olmak İsteyenler için Özel Röportaj: Başak Kablan

YouTuber Olmak İstiyorum Diyenler için: Başak Kablan ile Özel Röportaj

Sonraki
En İyi Burgercilerinden Biri: Burgerhood Nişantaşı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.