YKS HAZIRLIK SÜRECİ

Merhabalar, öncelikle bu bloğuma rastladıysanız sizde bir fikir arayışı içerisindesiniz. Bu yazımda size faydalı olabilirsem ne mutlu bana .

Evet konumuza başlayalım . Yks sürecinin başlangıcında akla gelen sorulardan ilki bireysel çalışma ve bir bilenden destek almak konusunda oluyor . Bu konu kesinlikle kişinin ders çalışma isteğine ve maddiyatına göre şekillenecektir. Eğer sizin için maddiyat sıkıntılı bir durumdaysa size vereceğim tek tavsiye okulunuza açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılmaktan yana olacaktır . Bunun dışında evinizde kendi çalışma düzeninizi kurmakta bir hayli önemlidir . Eğer evinizde düzen oluşturmadıysanız ve bu konuda zorlandıysanız kütüphaneler yardımınıza koşacak ilk destekçidir.

Gelelim bireysel çalışmayıp bir bilenden destek almak isteyenlere . Burada seçenek sayımız çoğalıyor .(örn:özel ders, dershane, online destek) Bu konuşa size söyleyeceğim tek şey destek veren kişinin kalitesidir . Yoksa her seçenek kişinin çalışma gayretine ve maddiyatına bağlıdır . Yani siz çalışma gayreti gösterip, düzenli çalışma alışkanlığı kazandıktan sonra bir bilenden destek almaya yönelirseniz burada sizin kriteriniz destek verenin kalitesi olmalıdır.

Ben bloğumu burada sonlandırıyorum umarım yardımcı olabilmişimdir . Şimdiden iyi dersler:)

okur

Yazar: Cankan-Gun

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.