Yılbaşı

Yılbaşı yaklaşıyor dostlarım nasıl hissediyorsunuz?

Bana sorarsanız bu felaketlerle dolu olan 2020 yılından çıkmak biraz içime huzur veriyor . tabiki birazda korku yok desem içimde yalan olur çünkü kim bilebilirki 2021 daha iyi bir yıl olacak belkide 2020 yılından bile daha kötü bir yıl olacak ama dostlarım tabiki 2021 yılına güzel temennilerimizle giricez.

Yılbaşı deyince herkesin aklına çam ağacı,şekilli kurabiyeler,hediyeler,oyunlar,çerezler gelir.Bana soracak  olursanız yılbaşı sıradan bir gün der geçerim öbür günlerden tek farkı yeni bir yılın ilk günü olması o yüzden de çam ağacıymış, hediyelermiş fasa fiso yani herkes aslında zaman geçsin ,özel bir gün olsun ,eğlenelim işte hediyeleşelim gibi saçma bir algı var bana göre tabiki yılbaşına filan karşı hatta geri düşünceli bir insan değilim ama bence çok gerekli olmayan bir gün. İnsanlar özel bir gün olmadanda hediyeleşebilir , buluşabilir,eğlenebilir fikrimce bunlar için özel bir gün olmasına gerek yok . 

Haberlerde görüyorum dostlarım artık bazı insanların korona diye bir virüs olduğundan bile haberleri yok diye düşünüyorum. Adam yılbaşında eğlenmek için gidiyo villa kiralayıp parti düzenliyor ve bir sürü insanın hayatını tehlikeye sokuyor . Aynı zamanda ekonomi düştü işte geçinemiyoruz diyen adamlar gidiyor sırf yılbaşı varmış diye bilmem ne küsür bin liraya villa kiralıyor . Şimdi böyle insanlara kızmayıpta napmamız lazım. En azından şu vaziyette evde oturup kurallara uymak lazım sağlığımız için.

Dostlarım umarım yeni yılınız güzel ve mutluluklarla geçer hepinizin musmutlu bir yılı olsun.

okur

Yazar: Sena-Candan

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.