Yine Yeni Bir Yıl, Yine Bir Ton Acı

Biliyorum yıl 2021 ama şunu fark ettim 2020 nede cabuk gecmiş eskiden gunler bu kadar hizlı gecermiydi gerci kac yıl yasadim ki akli basinda 3 veya 4 yıl ama bu kadar hızlı gecen bir yil yoktu dedi herkes 2020 çabuk bit diye atalarda gelen gideni aratir drmiş peki buna ne demeli insan. İşte yen bir yılın 2. gününde bir tin derdim sinavlarfalan filan işte virüs felaketlerde bitermi ama biz bir umutla 2021 i bekledik ve geldi şimdi farklı mı okuluma bile gidemiyorum edayla nereye kadar idare edilirmi ve herkes aynı şartlara sahip değildi. Neden bu yılda   okuluma yeni başlamışken gidemiyorum yeni arkadaşlarım olacaktı.

Bu yolda hiç güzel gitmeyecek ama bizlerse bir umutla artık ne hikmetse yeni yılları bekleyeceğiz ve bir şey söyleyeyim mi?Bu yolda şu gibi akıp gitcek ve  biz aaaaa 2021 nede cabuk geçmiş dicez demedi demeyin o zaman anı dolu dolu yaşamanın tadı olmucak çünkü insan zamanla zalim ve acımasız olacak belki o zaman tek bir insan bile sevgi ned ir bilemeyecek.9. Sınıfa başladım daha 4gun okula gittim 2020 bitti bu sene belki hiç artık bir ümidi dahi kalmadı eğer  mart ayına kadar açılmazsa  1 yıl eğitimsiz bir yıl.Wuhan da çıktı virüs bizler evimizdeydik onlarsa sokaklarda  kutluyorlardı yeni yılı benim kutlayacak bir şeyim yoktuki okulum açılsaydı üste o zaman göbek atardım yada bunun garantisi olsaydı.

Belki diğer yıl bir umut olur  o zaman belki  açılır belki o zaman bizler insan de geri biliriz cunķü bu virüs bize iyi bir ders vermeli gözüne yeryüzüne düsmediki…. başka ne olabilir ki önce bir insan insan olmalı 2020 de öldürülen hayvanlar kadınlar çocuklar bizler için iyi şeyleri bıraktık neden geçmişte iyi şeyleri bırakıp 2021 den medet umuyoruz siz umutları tek tek yok ediyorsunuz şimdide 2021 den güzel şey ler bekliyorsunuz ama şahsen ben beklemiyorum önce neden insan olmuyoruz  bunu soralım kendimize sonra ise neden bizi güzel günler beklemiyor deriz.

Bakin 2021’de de  virus var farkli olan sizler olsaniz yeter  o zaman virüs olsa kaç yazar bizler insanlığı öğrendikten sonra

Çılgın Rüya Bahçesi
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yeni Yılda Ne Yapmalı?
Sonraki
Hayatta ki En Önemli Şey

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.