Yerli Otomobil 'TOGG'

Son birkaç gündür ‘yerli elektrikli otomobil’ konusu gündemde. Evet çok büyük başarı yerli bir araç hem de çevre dostu, elektrikli… Peki fiyatı da cep dostu olacak mı değişiklik olacak mı ?

1-2 milyon olarak konuşulan bu aracı alt ve orta düzeydeki  bir aile nasıl alacak? Bu konuyu hiç konuşan hiç gündeme getiren oldu mu ? Yerli olarak demek kolay ama halktan her düzeydeki aileler sahip olamadıktan sonra               yerli-yabancı olması hiçte önemli gibi gözükmüyor… 

Aracın amblemi tasarlandı çeşit çeşit modeli dizayn edildi… Peki her bütçeye göre hitap etme durumu gözden geçirildi mi? Tabiki de hayır. Gözlemlerime göre çoğu kişi aracı beğeniyor ama ‘alamayız’ kelimesi çıkıyor ağızlardan. Bizim kendi üretimimiz olana bu şekilde bakıyorsak bu şekilde hüzün ile döküyorsak eğer, maddi durumu yüksek olan kişi yada kişiler için veya yurt dışına ticaret için yapılmış bir araçtan başka birşey değil midir bu ? 

Belki işçiliği fazla belki parçaları fazla belki de yazılımı fazla ve pahalı, evet olabilir de günümüzde şuan için ucuz olan bir ürün bile kalmadı denecek kadar az. Elektronik konusu bile cep yakıyor… Fakat çalışanlar bizim üretim bizim toplama yazılım bizim değil mi ? O zaman neden bu kadar pahalı. Kendi ürünümüz var iken neden başka marka araçlara daha ucuz diye binelim sahip olalım ki ?

Bu konuyu da gündemde tutsak ya da gündem de olsa bile birşeyler yapılsa hiçte fena olmaz bence…

Umut Can
Biraz fotoğrafçılık biraz da yazarlık..
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
AŞKIN GÖZÜ KÖR MÜ?
Sonraki
Sanayiler Hakkında

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.