Yeni Bir Hayal Kırıklığı: Cinayet Süsü Film İncelemesi

Selamlar dostlar. Bugün sizlere benim için ikinci “Dokuz Kere Leyla” vakası olan, kadrosu çok sağlam olmasına rağmen senaryosu ile vasatı aşamayan “Cinayet Süsü” filminden bahsedeceğim. Hadi gelin yazıya geçelim.

Cinayet Süsü, 25 Ekim 2019’da vizyona giren, yönetmenliğini Ali Atay’ın, senaristliğini de yine Ali Atay, Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit’in üstlendiği Polisiye – Komedi türünde bir filmdir. 1 saat 50 dakikadan oluşan filmin IMDB sitesindeki puanı ise 6.5. Filmin oyuncu kadrosuna baktığımızda oldukça başarılı isimlerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit ve Uğur Yücel gibi tanıdık yüzlerden oluşan kadronun böyle vasat bir senaryo içinde olması beni oldukça üzdü.

Film, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin başından geçenleri konu alıyor. İşlediği her cinayette suç mahallini boyalar ve şiirlerle süsleyen seri katil, arkasında hiçbir ipucu ve delil bırakmaz. Baş komiser Emin (Uğur Yücel), Komiser Salih (Cengiz Bozkurt), Komiser Asuman (Binnur Kaya), ve Komiser Yardımcısı Alaattin’den (Mert Denismen) oluşan ekip, katili yakalamakta zorlanır. Halkın ve medyanın, işlenen cinayetleri yakından takip etmeleri de ekip üzerinde oldukça büyük baskı oluşturur. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü, davada yardımcı olması için Suç Uzmanı Dizdar Koşu’yu (Feyyaz Yiğit) ekibe atar. Ekip, karşılaştıkları en tuhaf vakayı çözebilmek için her yolu deneyecektir.

Film hakkında kendi yorumlarıma gelecek olursam, benim için çok vasattı. Büyük beklentiler ile izlediğim film, oyuncu kadrosu güzel olmasına rağmen senaryosu ve tabiri caizse olmayan konusu ile beni hayal kırıklığına uğrattı. Oyuncu kadrosu için güzel dedim fakat Dizdar Koşu karakterinin bir ara Recep İvedik benzeri bir karaktere doğru bürünmesi de beni korkutmadı değil. Film boyunca bir iki yerde güldüm desem yanlış olmaz. Bakmayın güldüm dediğime… Öyle kahkaha falan atmadım, atamadım. Sadece ufak bir tebessümdü. Film ile ilgili en çok hoşuma giden kısım sonunda vermiş olduğu mesaj ve kullanılan müziklerdi. Müzikler dört dörtlük seçilmişti fakat bu da filmin vasatlığını kurtaramadı. Benim filme puanım 4/10.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın. 🙂

Yüksel Gültekin
23'ist
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Değişmeyen Değişim
Sonraki
Yalnızlığımızda Yalnızız

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.