Yaz planları yaparken…

Denize açılan sokaklar var bu şehirde. Gökyüzü mavi ile başlar yine mavi ile biter. Bazen pembe begonviller eşlik eder hayallerine bazen sonu mutluluk ile biten yollar.

Huzurdur mavi bu şehirde. Aynı gözlerin gibi aynı sonsuzluk gibi. Bakmasını bilene bir okyanus bakmasını bilene bazen bir ömür.

Kurduğun hayaller her an değişir ferahlarsin bu şehirde. Aşık olursun belki yine aşık olursun.

Maviyi seversen yaşarsın bu şehirde başka türlüsü iyilik güzellik…

Yaz mevsimini severim ben çünkü o zaman deniz en güzel renklerini giyer üstüne, o zaman kurtulur dertli kederli yüzlerinden musmutlu masmavi oluverir. 

Marmaris – Turunç a ait güzel bir fotoğraf bu huzurun resmi benim için. Kafa dinlemek için fazla insan görmemek için ideal gerçi son yıllarda orayı da keşfettiler. Eskisi gibi tenha ve sakin olamıyor ama en azından diğer tatil beldelerine göre hala biraz bakir. 

Güzel apart oteller, mükemmel mavi bayraklı denizi, böyle güzel sokakları ufak ama şirin bir çarşısı var Marmaris otogardan Turunç dolmuşlar her saat kalkar. Deniz yoluyla ulaşım ise sahilde meydanda tekneler ile saat başı bazen yarim saatte bir oluyor. Restoran kafe seçeneği fazla yemek seçenekleri çeşitli. 

Ayrıca haftada bir kurulan güzel bir pazari var. 

Yaz planları yapanlar için mutlaka düşünülmesi gereken bir rota olmalı. 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum