Yalnızlık Ve Mutluluk

Aslına bakarsanız bugün herkesin korkusu olan yalnızlıkla ilgili bir yazı yazıcam . Neden korkuyoruz bu kadar yalnız kalmaktan . Bazen çok hoşumuza gitse de sürekli yalnız olmak bir süre sonra eziyet gibi gelir bize . Buna alışmak ve  bununla yaşamak o kadar zordur ki evde duramayız  sürekli dışarda olmak isteriz .

Ben hep kalabalık bir ailede büyüdüğüm için yalnız olmadığımı düşünürdüm ama artık bilmiyorum etrafın insanlarla doluysa yalnız değil misin ? yoksa  asıl yalnızlık insanın içinde midir ? galiba böyle değil çünkü her kalabalık yalnızlığımızı alıp götürmez 

 Bazen çok ihtiyaç duyarız yalnız kalmaya. Öyle bir an olur ki sessiz sakin bir yerde dinlenmek isteriz . Öyle zamanlarda  gözlerinizi kapayıp beyaz bir oda düşünün odada hiçbir şey yok sizi en çok mutlu eden şeyi düşünün o şeyi yanınıza çektiğinizi ve orada bir kaç saat kalın . Tekrardan gözlerinizi açtığınızda ne kadar huzurlu ve mutlu hissedeceğinizi tahmin bile edemezsiniz . Şöyle söyleyeyim   yalnızlığın fazlası zarar azı yarar  .

En çokta yalnızken aklınıza en çok kimin geldiği çok önemli bence en çok ihtiyaç duyduğunuz kişi yanımızda olsa ne kadar mutlu oluruz değil mi ? belki de hayal etmek daha iyi gelir bize çünkü o kişi belki hayallerimizdeki gibi davranmaz bize  ve biliyoruz ki  insanlar  başkalarını hayal kırıklığına uğratmak için var gibi ama hayallerimizdeki kimse bizi yanıltmaz . 

Benim düşüncem yalnız kalmaktan asla korkmayın yalnız kalın kalın ki hayal kurmayı ,tek başına her şeyin üstesinden gelmeyi öğrenin .  Ama çok sevdiğiniz gerçekten iyi anlaştığınız arkadaşlarda olsun hayatınızda başarınızı paylaşın   onlarla  ve güzel bir aileniz olsun hep arkanızda duran birilerinin olduğunu bilin . Hayatınızı dolu doluya yaşayın üzülmeyin sonuçta yaptığımız her şey yanımıza kalır .Keyfini çıkartın hayatınızın  daha ne kadar yaşayacağız ki ve  asla pes etmeyin . Hayatta her şey için hem erken hem de çok geç unutmayın .İsterseniz  her şeyi yapabilirsiniz .

 Sizinle bütün bilgi ve görüşlerimi paylaştım umarım yararlı olmuştur .Başka bir yazıda görüşmek üzere . Kendinize iyi bakın .

okur

Yazar: Sena-Asici

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum