Yalanı yakalamanın 5 yolu

Bu yazımda size birinin yalan söylediğini anlamanın beş yolunu söyleyeceğim. Umarım işinize yarar.. (YA DA UMARIM DENEYİMLEMEZSİNİZ. QSJGBFKG)

1-) Pinocchio Effect

Bir kişi yalan söylediğinde, burnun ve burun bölgesinin ısısı artar. Buna ”pinocchio effect” denir. Kişi bundan rahatsız olur ve burnuyla oynamaya,  burnunu kaşımaya başlar. Eğer birisi size bir şey anlatırken sürekli burnuyla oynuyorsa, sürekli  urnunu kaşıyorsa büyük ihtimal size yalan söylüyordur.

2-) Göz İletişimi Kurmamak

Eğer birisi sorunuza cevap verirken, sağa sola ve yukarı bakıyorsa -sizinle göz iletişimi kurmuyorsa- büyük ihtimalle yalan söylüyordur. Çünkü göz iletişimi samimiyet ve güven belirtisidir.

3-) Aşırı ve Gereksiz Detaylar Vermek

Birisi size bir şey anlatırken konuyu aşırı ve gereksiz detaylarla karmaşıklaştırıyorsa büyük ihtimalle doğruyu söylemiyordur. 

4-) Vücut Dilinin Rahat Olmaması 

Eğer birisi size bir şey anlatırken; saçıyla oynuyorsa, sakalıyla oynuyorsa, dudaklarını ısırıyorsa, kulaklarıyla oynuyorsa, yani rahat edemiyorsa büyük ihtimalle size yalan söylüyordur.

5-) Yalancı Şahit Yöntemi

Eğer birisi size bir şey anlatırken; ona sorabilirsin, bak o da gördü, eğer bana inanmıyorsan ona sor….(bla bla) gibi cümleler kuruyorsa büyük ihtimalle yalan söylüyordur. 

KAÇIINNN.

Ece <3

Ecegaliba
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ölmek İçin Yaşamak; Tavsiye Kitap "Kanser Koğuşu"

Ölmek İçin Yaşamak; Tavsiye Kitap "Kanser Koğuşu"

Sonraki
BANA TUTUNABİLİRSİN

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.