Veganizm: Kanadalı YouTuber Maddie Lymburner’dan Tavsiyeler

 


Kanadalı YouTuber Maddie Lymburner’dan Veganizm Tavsiyeleri

Bu yazı Maddie Lymburner tarafından kooplog.com okuyucularına özel, İngilizce olarak hazırlanmıştır.

Yazı, kooplog.com editörleri tarafından Türkçeleştirilmiştir.


Maddie Lymburner kimdir ?

Merhaba ismim Maddie Lymburner ve 22 yaşındayım. Vegan yaşam tarzına sahip, sağlıklı beslenme ve fitness hakkında bildiklerimi sosyal medya ve YouTube üzerinden paylaşıyorum. Veganizm hakkında bildiklerimi başkalarıyla paylaşmayı ve onları eğitmeyi istedim ve böylece sosyal medya serüvenime başladım.

Maddie Lymburner nasıl vegan oldu ?

Erkek arkadaşım Kyle’la tanıştıktan sonra, yani yaklaşık 5 yıl önce vegan oldum. Birbirimizi çevrimiçi videolar ve diğer vegan YouTuber’ları izleyerek; hayvanları tüketme, bitkilerin sağlık açısından faydaları ve çevreye etki eden hayvanların gezegenimizde sahip oldukları önem ve gördükleri kötü muamele konularında eğittik.

Veganizm: Kanadalı YouTuber Maddie Lymburner'dan Tavsiyeler

Gary Yourofsky’nin “En İyi Konuşma” başlıklı konuşmasını izledikten ve hayvan kesiminin görüntülerini gördükten sonra, aynı şekilde hayvanları yemeye devam edemedim. Hemen bir gecede et yemeyi bıraktım ve birkaç hafta sonra da tamamen vegan oldum.

Vegan yaşam tarzının Maddie Lymburner hayatının üzerindeki etkileri.

Vegan olmak hayatımın en iyi kararıydı. Hayatım boyunca hiç bu kadar fit ve sağlıklı olmamıştım. Artık kronik yorgunluk, beyin sislenmesi ve kilo sorunları ile karşılaşmıyorum. Hatta vegan olduğumdan beri nezle olmadım. En güzeli, artık paramı hayvanların kitlesel zulmünü ve gezegenimizin yok edilmesini desteklemek için kullanmıyorum.

Veganizm: Kanadalı YouTuber Maddie Lymburner'dan Tavsiyeler

Daha fazla bitki odaklı diyete geçmek için herkesi biraz daha araştırma yapmaya teşvik ediyorum. Vegan YouTuber’lardan ilham alın! Neler yiyorlar, nasıl bir yaşam tarzına sahipler; onları izlerken vegan olmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz!


Sizin için çok faydalı olacağını düşündüğümüz tüm Akademi içerikleri için buraya tıklayın.

Yazının İngilizce versiyonu ise aşağıda 😉


My name is Maddie Lymburner, I am 22 years old, and I am a popular vegan lifestyle/fitness YouTuber. I started my social media journey because I was so intensely passionate about the message and cause behind veganism and wanted to help share and educate others on the topic. I became vegan almost 5 years ago after I met my boyfriend Kyle. We educated ourselves through online videos and other vegan YouTuber’s about cruelty involved in consuming animals, the health benefits of eating plants, and environmental impact consuming animals has on our planet. After watching Gary Yourofsky’s speech “The Best Speech Ever” and seeing footage of animal slaughter, I couldn’t look at eating animals in the same way. Immediately I stopped eating meat overnight, and a few short weeks later I was entirely vegan.

Becoming vegan was the best decision of my life. I am the healthiest and fittest I’ve been in my entire life. I don’t experience chronic fatigue, brain fog, struggle with my weight, or get sick anymore (I haven’t had a cold since becoming vegan). But the biggest benefit I’ve experienced is knowing I am not using my dollar to support the mass cruelty of animals and destruction of our planet.

I highly encourage everyone to do a little more research into switching to a more plant based focused diet. Finding daily inspiration from vegan YouTuber’s who share their daily life, what they eat, and how they live as vegans can really help you to see how easy being vegan truly is!


Maddie’nin e-kitabı ise aşağıda; I Maddie’s e-book is right here;


Veganizm: Kanadalı YouTuber Maddie Lymburner'dan Tavsiyeler

 

maddie
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vegan Seyahat: Kanadalı Gezgin Jada’dan İpuçları ve Tüyolar

Vegan Seyahat: Kanadalı Gezgin Jada’dan İpuçları ve Tüyolar

Sonraki
Bir Garip Orhan Veli

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.