Vegan Seyahat: Kanadalı Gezgin Jada’dan İpuçları ve Tüyolar

Vegan Seyahat için İpuçları ve Tüyolar

Bu yazı Jada tarafından kooplog.com okuyucularına özel, İngilizce olarak hazırlanmıştır.

Yazı, kooplog.com editörleri tarafından Türkçeleştirilmiştir.


Vegan olarak seyahata çıkarken unutulmaması gereken ilk şey, yanınıza atıştırmalık almak! Yeni bir yere gitmeden önce, yol için mutlaka en sevdiğim hafif atıştırmalıktan stok yaparım. Önceliğim, atıştırmalıklarımı küçük ve çeşitli yapmak (En az bir gün civarı yetecek kadar yanıma alırım).

Vegan Seyahat: Kanadalı Gezgin Jada’dan İpuçları ve Tüyolar

Önceden Plan Yapın!

Önceden plan yapmak da benim için bir o kadar önemli. Yolculuğa çıkmadan önce, yemek yiyebileceğim yerleri bulmak için Happy Cow, Bestofvegan ve Google gibi kaynakları kullanırım. Tabii gideceğim yerde arkadaşlarım varsa, ya da daha önce oraya gitmiş arkadaşlarım varsa, onlardan tavsiye isterim. Bazen otel veya Airbnb rezervasyonumu yaptırmadan önce, nerede vegan restoranlar, cafeler ve mağazalar bulabileceğimi bile araştırırım. Böylece yerel vegan topluluğuna yakın olduğumdan emin oluyorum.

Mutlaka buzdolabı olan bir yerde kalmaya çalışırım. Böylece restoran seçenekleri pek fazla değilse, yemeğimi marketten alıp saklayabiliyorum. Bir yere gitmeden önce, mutlaka sağlıklı marketlerin ve bakkal dükkânlarının kapanış saatlerini öğrenirim ve bu yerlere erkenden gitmeye çalışırım. Bu sayede restoranda yeme şansım olmadığı zamanlar için kaliteli malzemeler alma şansım oluyor. Genelde seyahat ederken bu sayede kâra da geçiyorum – bu da işin bonusu!

Vegan Seyahat: Kanadalı Gezgin Jada’dan İpuçları ve Tüyolar

Keşfedin!

Yaptığım diğer bir şey de, gittiğim yerin ana dilinde diyetimi anlatmayı öğrenmek (“et, peynir, yumurta, tereyağı vs. kullanmıyorum” demek gibi). Bulduğum bir restoran ya da cafe hoşuma giderse, mutlaka o bölgede başka tavsiyeleri var mı diye sorarım. Seyahat etmenin en sevdiğim yanlarından biri de, dünyanın her bir tarafında vegan yemeği yapan muhteşem insanları keşfetmek!


Sizin için çok faydalı olacağını düşündüğümüz tüm Akademi içerikleri için buraya tıklayın.

jada
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vejetaryen & Vegan Beslenmek Düşünüldüğü Kadar Sağlıklı mı?
Türkiye'de vegan olmak

Vejetaryen & Vegan Beslenmek Düşünüldüğü Kadar Sağlıklı mı?

Sonraki
Veganizm: Kanadalı YouTuber Maddie Lymburner’dan Tavsiyeler

Veganizm: Kanadalı YouTuber Maddie Lymburner’dan Tavsiyeler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.