ÜÇ Atay’lılar (FİLM)

Kaynak belirtilmedi

Oyunculuk, yönetmenlik, senaristlik, solistlik bu sanat dallarında kalitesini ve yeteneğini biz gerçek sanat aşıklarına göstermiş günümüzde sanatçı dediğim en genç isim ALİ ATAY. Öncelikle 3 Atay’lılar dememin sebebi Ali Atay’ın senaristiliğini üstlendiği Ölümlü Dünya,Limonata ve Cinayet Süsü’ nü tek gecede oturup izlemem ve hakkında yazı yazmaya karar vermemdir.Tabi filmlerin ardından Leyla The Band şarkılarını dinleyince  Ali Ataycığıma olan hayranlığım daha bir köpürdü.

Evet Arkadaşlar!!  Öncelikle filmleri kendi zevkime göre sıralayım Ölümlü Dünya>Limonata>Cinayet Süsü tabi bunları böyle sıraladım. Gelelim filmler hakkındaki yorumuma:Cinayet Süsü’nde verilmek istenilen mesaj çok  güzel ve anlamlıydı fakat olay örgüsü çok kısa sürdü , seyirci meraktan ecel teri dökmeden katili öğrendi bu da polisiye aşığı biri olarak bende bir boşluk hissi yarattı.Bundan müteveliitir en son sıraya koydum. Limonata’ya gelelim; Limonata çok doğal,samimi,oyuncuların arasındaki uyum ile şaşırtıp hayran bırakan, kah güldüren kah ağlatan sıkmadan, kısa süren, seyircilerin duygularını tatmin eden bir filmdi.Şu günlerde Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisi ile hayran kitlesini genişleten Ertan Sabah’ın da filmde rol alıyor olması belki merak duygunuzu artırabilir.Aynı zamanda Serkan Keskin’de filmde rol alıyor.Geldik içimizdeki bombanın daha filmi açtıktan 10 dakika sonra patlayacağı esere:Ölümlü Dünya.Ölümlü Dünya’yı tanımlamaya kelime bulamıyorum.Anlatılmaz izlenir diyebiliriz.İnce espirileri ile, sıkı aile bağları ile donatılmış şaşkınşıktan ağzımızı açıkta bırakacak bir film.

Bu yazımda Ali Atay ‘ı merak edenlere yardımcı olmaya çalıştım. Filmlerini izleyip izlememe konusunda karasız olanlarada. Ali Atay oyunculuğu ile işimize işleyen,sesiyle yüreğimize dokunan,senaristliliği ile kah ağlatan kah güldüren nadir, özel ve önemli bir sanatçımızdır.Son olarak bir şarkı önerisinde bulunıyım AŞK BİTTİ(leyla the band).

SAĞLICIKLA KALIN

İYLİKLE KALIN

SANATLA KALIN:)))

Edmfka
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İş İnsanı Davut Süver’e Sosyal Medya Üzerinden Şantaj Ve İtibar Suikasti ..

İş İnsanı Davut Süver’e Sosyal Medya Üzerinden Şantaj Ve İtibar Suikasti ..

Sonraki
Davut Süver’e Sosyal Medya Üzerinden Şantaj Ve İtibar Suikasti ..

Davut Süver’e Sosyal Medya Üzerinden Şantaj Ve İtibar Suikasti ..

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.