Twitter’da Viral Olan Resim Kadınları Şaşırttı

Twitter’da Viral Olan Resim Kadınları Şaşırttı

Anatomi ve Fizyoloji adlı telefon uygulamasından alınan bir illüstrasyon Twitter’da paylaşım rekoru kırdı. Aslında kadının meme anatomisini gösteren resmin çiçeğe benzemesi herkesi şaşırttı. Süt bezleri olarak bilinen kasların ilginç görüntüsü, kısa bir süre içinde 130 bin kez paylaşıldı. Süt üreten bezler, dar kanallar ve bölümlerden oluşuyor. Süt boruları, salgı bezlerinin ürettiği sütü meme uçlarına taşıyor.

Bu kusursuz işlemin fizyolojik görüntüsünün pek çok kişi tarafından bilinmemesi resmin Twitter’da viral olmasını sağladı. Bu görüntünün ilginçliği nedeniyle çoğu kadın resmin gerçek olduğuna inanmadı. Bu görüntünün kusursuzluğunu güzel bulanlar da vardı kötü bulanlar da. Öyle ki “Artık memelerim olsun istemiyorum” diye tweet atanlar bile oldu. Bir Twitter kullanıcısı ise şu yorumda bulundu: “İlk başta birisi sanat için göğüslerin üzerine çiçekler yerleştirdi sandım. Şimdi bedenimin içinde uzaylılar yaşıyormuş gibi hissediyorum. Dehşete düştüm.”

Anneler Görüntüyü Büyüleyici Buldu

Süt bezleri anne olduktan sonra faaliyete geçtiği için, resmi büyüleyici bulanların çoğu annelerdi. Bir kullanıcı, “Bence çok güzel bir görüntü. Ben de çocuklarımı emzirdim. İnanılmaz, bunlar benim bebeklerimi besliyordu” mesajını paylaştı. Bebeğini emzirirken Twitter’da bu resme rastlayanlar ise kendi bedenlerini ne kadar az tanıdıklarını itiraf etti. Hatta erkek anatomisi ders kitaplarında bu kadar geniş yer tutarken kadın anatomisine ait ve yaşamsal olarak çok önemli bir işleve sahip süt bezlerini gösteren bu resme neden hiç rastlamadıklarını sorgulayan kadınların sayısı da epey fazla.

Önerilen İçerik: CIA’in Nazar Boncuklu İlk Instagram Fotoğrafı Dünyayı Karıştırdı

 

 

 

 

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yurtdışında Çalışmak ve Yaşamak İstiyorum Ama Nasıl? – Belgrad Rehberi

Yurtdışında Çalışmak ve Yaşamak İstiyorum Ama Nasıl? – Belgrad Rehberi

Sonraki
Stres Hepimizin Hastalığı! Hayatımızdaki Stresin Etkilerini En Aza İndirme Yolları

Stres Hepimizin Hastalığı! Hayatımızdaki Stresin Etkilerini En Aza İndirme Yolları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.