Twitter Karıştı! İfşacı Ruling Dört Bir Yandan İfşa Ediliyor

Görünüşe göre Ruling'in ifşa edeceği birileri çok öncesinden Ruling için hazırlıklarını yapmaya başlamış ve Ruling ifşa etmeden onlar düğmeye basmış. Ruling bugün açıklama yapacağını söyledi. Bekleyip göreceğiz

Twitter‘da büyük bir kitlesi olan ve herkesi bir şekilde ifşa etmesiyle ünlenen İfşacı Ruling birçok hesap tarafından dolandırıcı ilan edildi. Benim de severek takip ettiğim Ruling, Süreyya Olcayto isimli hesabı ifşa edeceğini açıkladıktan sonra ard arda birçok kişi Ruling’in dolandırıcı olduğuna dair iddialarda bulundu. Ruling, Süreyya Olcayto kim? dedikten sonra hesabın Salim Ç. tarafından yönetildiğini ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söylemişti.

ifşacı ruling iddiaları

Birçok kişi Ruling aslında Süreyya Olcayto hesabını yöneten kişi ve ismi de Salim diyerek hesaplarından birçok ekran görüntüsü ve mesaj paylaştı.

Ruling, Süreyya Olcayto ve Salim Çamurdan Kim?

İddialar göre Ruling’in dolandırıcı olduğunu ve Süreyya Olcayto hesabını Salim Çamurdan’ın yönettiğini söylüyor. Salim’in ise Ruling olduğunu söyleniyor. Ruling ise bunların dolandırıcı olduğunu söylüyor. Ruling’in bugün ne diyeceği olaylara yön verecek. Bazıları ise bu olayın PR olduğunu söylüyor.

İfşacı Ruling İddiası Doğru mu? Ruling Açıklaması

Ruling dün akşam açıklama yapmış. Beni de 50.000tl dolandırdılar ve ifşa edecektim diyor. Fakat takipçileri bu duruma pek inanmamış gözüküyor. 25 aralık tarihinde dernekler ile yardım toplayan birilerini ifşa edeceğim diyor Ruling. Fakat senet aldığı için 1 aylık vadenin dolmasını beklemiş. Vade dolduğu halde ifşa etmemiş. Sosyal medyadan tanıdığı birine hem 600k takipçili hesabı gözü kapalı verip sonrasında bir de üstüne 50.000tl borç vermesi ise çok daha ilginç.

https://twitter.com/atavrattroll/status/1228398436023701504

Ayrıca takipçiler mesaj görüntülerine de inanmamış gözüküyor ve photoshop olduğunu düşünüyorlar. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağı söylüyor fakat takipçileri neden word dosyasının ekran görüntüsünü koyduğunu merak ediyor. Son olarak hesabım kısıtlıydı diyen Ruling, neden yedek hesabından açıklama yapmadı? Kısıtlandırma mesajının da photoshop olduğunu iddia edenler de var.

Mesajlarda kullanılan dil iki tarafta da aynı. Noktalama işareti kullanmaktan imtina ediyorlar. Bazı yerlerde ise “ş” harfini türkçe karekterle yazdığı görülüyor. Son olarak ekran görüntüleri iphone’a ait fakat paylaşımı android cihazdan yapıyor.

https://twitter.com/arslandmr/status/1228435772052779009

Ruling Mesajlara Photoshop Diyenler İçin Video Paylaştı

Ruling mesajların videosunu paylaşmasına rağmen insanlar hala şüpheyle yaklaşıyor. Neden iphonedan çekip androidden paylaşıyorsun diyenler bir hayli fazla.

Birkaç gün önce “Süreyya kim” diyerek ifşa etmeye başlamasına rağmen hukuki nedenlerden dolayı net yazamıyorum demesi bana biraz absürd geldi. Arka planda neler olduğu Ruling açıklayana kadar saklı kalacak belli ki.

https://twitter.com/atavrattroll/status/1229144389613752320

Zet Lorento isimli hesaptan mail bilgilerine bakıldığını ve Ruling’in eskiden yaptığı duyuruda kullandığı mailindeki domainin whois bilgilerinden ev adresinden, cep telefonuna kadar birçok detaya ulaştığını paylaştı.

https://twitter.com/ZetLorento/status/1227909981598605312

zet lorento atavrattrol wois
Zet Lorento’nun paylaştığı wois bilgileri

Ruling’in Süreyya Olcayto hesabını yönettiğini söyleyen birinin paylaştığı ekran görüntüleri. Ruling’in böyle bir hata yapmayacağını düşünüyorum ama yakınındakilerin böyle bir ifşa yapmayacağını düşünmüş olabilir.

ruling ifşa twitter

Bir öğrenciye yardım ettiğini zanneden başka biri ise okulu aradığını öyle birinin olmadığını söylüyor fakat 1 dakikada okulu arayıp konuşması bana biraz ilginç geldi. Daha ilginci ise bursu vermeye başlamadan önce neden arayıp sormadığı. 

Twitter Karıştı! İfşacı Ruling Dört Bir Yandan İfşa Ediliyor

Süreyya Olcayto’nun yaptığı mesajlaşmalardan bir başkası ise ilginç isimler içeriyor. Ünlülerin ismini kullanıp bu işi yaptıkları söyleniyor.

süreyya olcayto

Süreyya Olcayto’nun iletişim için verdiği mailin doğrulama kodunun sonu 13 ile biten numaraya geldiğini gösteren görüntüyü paylaşan birisi ise bu numaranın Salim Çamurdan’a ait olduğunu iddia ediyor. Süreyye Olcayto hesabından Ruling’in yazdığını da söyleyenlerden yola çıkarak 3 kişinin aslıda tek kişi olduğu iddia ediliyor.

süreyya olcayto salim çamurdan ruling

Süreyya Olcayto’nun hesabından yazılan bir başka mesajda ise Beyaz Zambaklar Derneği yakınlarında bir mekan açacağından bahsediliyor ve ortak arıyorlar. Ruling hesabının yaptığı reklamların listesi ve ödeme tablosuda mesaj içerisinde bulunuyor.

süreyya olcayto

Ruling ile oyun oynayan biri ise ilginç paylaşımlar yapıyor. Ruling’in sürekli para istediğini hatta bir kez internet faturasını ödediğini iddia ediyor.

Ödediğini iddia ettiği fatura için Süreyya Olcayto’dan eft geldiğini iddia ediyor.

Olayların Ruling’in oyuna çağırdığını kanıtlamak için ekran görüntüsü paylaşıyor.

Süreyya Olcayto adlı kişinin kitap çıkaracağı yayın evi ise sözleşme yapmadıklarını ve aylardır ulaşamadıklarını söylüyor.

İfşacı Ruling Gerçekten İfşalandı mı?

Yavuz Oğhan ile Sputnik Radyo’da Beyaz Zambaklar adına konuk olan Sema Çamurdan’ın kim olduğu bilinmiyor. Bir başka hesap da aynı isimden bahsedip aşağıda canlı yayının videosunu koymuş. Videoda yaptıkları yardımlardan bahsediyor Sema Çamurdan.

Çok fazla ünlü ismin de bu işe alet edildiğini söyleyen bir hesap görünenlerin olayın sadece bir kısmı olduğunu söylüyor ve üniversite öğrencilerinin kurye olarak kullanıldığını iddia ediyor.

Bir başka hesap ise Gazeteci Gökhan Özbek’in destek olurken neden araştırmadığını soruyor. Gökhan Özbek ise daha öncesinde kendisinin de dolandırıldığını ve suç duyurusunda bulunucağını açıklamıştı. Aynı hesap Yavuz Oğhan’ın, Sema Çamurdan isimli kişiyi Beyaz Zambaklar adlı dernek adına canlı yayına çıkarmasından bahsediyor ve kimin aracılık ettiğini soruyor. Yavuz Oğhan ise kendisinin de dolandırıldığını söylüyor.

Ruling’e yardım için yazdığını söyleyen biri ise yardım için Ruling’in belge istediğini ve bunları yolladığını söylemiş. Sonrasında ise cevap vermediğini söylüyor.

https://twitter.com/furkangund81/status/1228066198518194180

Salih Çamurdan hesabının profil resminin Ruling’in profil resmiyle aynı olduğunu söyleyen başka bir hesap. Telegram üzerinden bu bilgilere ulaştığını söylüyor.

https://twitter.com/zelajesus/status/1227926451200102402

Öğrencilere burs verdiğini zannettiğini söyleyen biri, Süreyya Olcayto ile mesajlaşmalarının ekran görüntülerini paylaştı. IBAN bilgilerinde Can Çamurdan ismi dikkat çekiyor.

https://twitter.com/MuratAydner7/status/1227963761329418241

Görünüşe göre Ruling’in ifşa edeceği birileri çok öncesinden Ruling için hazırlıklarını yapmaya başlamış ve Ruling ifşa etmeden onlar düğmeye basmış. Ruling bugün açıklama yapacağını söyledi. Bekleyip göreceğiz

cringefest
4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Blog Nasıl Açılır?
Sonraki
Nasıl Blink Olunur?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.