Telefon Kullanımını Azaltacak 5 Öneri

gece telefon kullanan erkek

Raporlara göre, cep telefonunuzla diğer insanlara kıyasla çok zaman harcıyorsanız, cep telefonunuzla geçirdiğiniz zamanı azaltmanın zamanı geldi. Araştırmalar İngilizlerin yüzde 62’sinin telefonda zaman geçirmekten nefret ettiğini buldu. Çok fazla telefon kullanıyorsanız, sizin için hazırladığımız bu 6 basit öneri çok faydalı olacaktır.

gece telefon kullanan erkek

    1) Bildirimleri Kapat

    Bir ifadeye bakmak sizi telefona en az yarım saat bağlar mı? Bu konuda yalnız değilsin. Bir bildirim sayesinde, sosyal medyada saatlerce sıkışıp kalmak kolaydır. Gereksiz tüm bildirimleri kapatırsanız, Telefon kullanımını azaltmak konusunda önemli bir adım atmış olursunuz. Bildirimleri kapatmak size çok yardımcı olacaktır.

    2) Telefonunuzu Ne Kadar Kullanacağınızı Belirleyin

    Telefonunuzu kullanarak geçirdiğiniz süreyi azaltmak istiyorsanız, bazı acı istatistikler size bu konuda yardımcı olabilir. Android için QualityTime ve iOS için Moment gibi uygulamalar telefon kullanımınızı algılayabilir ve telefona kaç saat baktığınızı söyleyebilir.

     Telefona, tv izlerken, yemek yerken, banyoda, film izlerken veya kitap okurken ihtiyacınız yok. Her gün telefon kullanmadan geçirebileceğiniz zamanı ayarlayın bu uygulama telefon kullanımını azaltacak ve sizi rahatlatacaktır. Özellikle ücretsiz bir şeyle meşgulken, telefonsuz saatleri getirmelisiniz. Yani telefonu kullanmana gerek yok. Örnek olarak, ilk çalışma saatlerinde telefonunuzu uçak moduna geçirebilirsiniz.

    3) Telefonu çalar saat olarak kullanmayın.

    Telefon kullanımını azaltmak için telefonunuzu yatak odanıza bile götürmeyin. Telefonumuzun alarmını ayarlamak için kaçımız sosyal medyada vakit geçirmiyor? Sabahları alarm çaldığında hangimiz ilk önce telefonunu kontrol etmiyor? Telefonunuzu yatak odanızdan kaldırmak, telefona bakmak için sürekli ihtiyaç duymamanıza yardımcı olur.

    4) Teknoloji Sonlarını Deneyin

    Önceki öneriler işe yaramadıysa ve telefonunuzla istediğinizden daha fazla zaman geçiriyorsanız, yeni bir yöntem denemeye değer.

    Telefona daha fazla dikkat etmeyi bırakmanın yollarından biri, teknoloji molaları vermektir. Bir dakika boyunca telefonunuza bir göz atın ve tüm iletişim yollarını (sms, whatsapp, aramalar, vb.) Kontrol edin. Telefonunuzu kontrol ettikten sonra, bir alarm kurun ve telefonunuzun ekranı size bakmayacak şekilde yerleştirin. Telefonunuz size doğru bakıyorsa, stres azalmasını önler ve kaygı bozukluğuna neden olur.

    Telefonunuzun alarmı çaldığında, telefonunuza bakın ve 15 dakika boyunca telefonunuza tekrar bakmayın. Telefonunuza bakmanıza gerek kalmadan bu işlemi tekrarlayın. Teknoloji molalarınızı her hafta 5 dakika artırın. Bu yüzden telefona zamanla çok az bakmanız gerekir.

DAHA FAZLASI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

Orhan
İnternet üzerinde araştırma yapmayı seven ve teknoloji ile yakından ilgilenen , geçen zaman içinde sahip olduğum bilgi birikimini paylaşabilmek için yazmayı seçen biriyim.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Microsoft Çalışanlara Haftada 3 Gün İzin Verdi Şirket Kâra Geçti!
microsoft binası

Microsoft Çalışanlara Haftada 3 Gün İzin Verdi Şirket Kâra Geçti!

Sonraki
Black Friday Döneminde En Çok İndirim Hangi Ürünlerde Görülür?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.