Tekdüzelikten Ayrılık Sosyalliği: Kadın Erkek İlişkisi

Kadın & Erkek İlişkileri: Yıl Olmuş 2018

Yıl olmuş 2018, insanlar uzaya araba yolluyor biz hala sevgilimizin hesaplarından erkekleri, kadınları takipten çıkarıyoruz peki amacımız ne ? Bütün insanlar peşinde kuyruk çünkü, ya da çok güzel, çekici … Bu tür saçma bahaneleri kendinize saklayın arkadaşlar. Ne zaman bir ilişkinin birbirinin hayatlarına müdahale etmek demek olmadığını, arkadaşlık ilişkilerine karışamayacağımızı anlayacağız? Ne zaman bir kadın ile bir erkeğin arkadaş olabileceğini idrak edeceğiz? Ne zaman karşı cins ile arkadaşlığın bir ihtiyaç olduğunu kabulleneceğiz?  Aslında bu özgüvensizlik kokan davranışlarımızın arkasına hep bahaneler sığdıracağız. Hep bir şeyler bulacağız değil mi?

Erkek ile Kadın Arkadaş Olabilir mi?

Erkek ile kadın arkadaş olabilir diye düşünmeyi ne zaman kabulleneceğiz? İnanın bilmiyorum ama bir yerden başlamak lazım mesela iki cinsin de insan olduğu gerçeğinden başlayalım. İnsanların karşı cinsle arkadaş olabileceklerinden, hatta karşı cins ile hemcinsleri ile anlaştığından daha iyi anlaşabileceğini kabullenerek başlasak. Bastırılmış duyguların daha büyük sorunlar ortaya çıkarabileceğini her gün gördüğümüz, taciz, tecavüz haberlerinden anlayabiliriz. Birbirlerine cıs diye büyütmenin, yasak diye büyümenin daha cazip geldiğini fark ediyor olmamıza rağmen nasıl bu kadar rahat yanlış yapmaya devam ediyoruz? Yoksa işimize mi gelmiyor görmek, anlamak! Bir kadın abisinin omzuna başını koyduğu zaman çok güzel de neden karşı cinsten dostunun omzuna başını koyamıyor? İlla kan bağı olmak gerekiyorsa neden birbirimize gardaşım diyoruz?

Tekdüzelikten Ayrılık Sosyalliği: Kadın Erkek İlişkisi

Kötü Bilinçaltı

Çok samimi olduğumuz insanlara bu benzetmeyi neden yapıyoruz? Neden kendi kötü bilinçaltımızı çevreye bulaştırıyoruz. Virüs gibi çevreye dağıtıyoruz sonra dönüp bakıp ne yaptık neden demiyoruz? Bugün, yarın veya gelecekte anlayamayacağım bir konu kendisi. Kadın ile erkek arkadaş olamaz konusu. Hâlbuki kadın ve erkek arkadaşlığı kadar doğal bir şey yok. Aslında bir insanın karşı cinsten hiç yakın arkadaşı yoksa sorun vardır. Kirli zihinleri karşıya dayatmayı bırakın artık. Sana güveniyorum ama karşıdakine güvenmiyorum gibi kirli ve sihirli kelimeler herkese gülünç gelirken neden bunu çok sevginin habercisi olarak görürüz ki? Çok sevmek çok kıskanmak kısıtlamak değildir. Çok sevgi dayanışmadır, güvendir, saygıdır.

İyi bir arkadaş, kardeş kadar değerli olabilir.”

Elin oğlunun uzaya araba yolladığı, zekanın bile yapayını yaptıkları bu çağda sizce de birbirinizin hayatlarına fazla müdahale etmiyor musunuz? Tamam sevin hobi olarak yine sevin ama güzel sevin. Hayatları kolaylaştırın, zorlaştırmayın. Sevmek güzel şey de etrafı kötü! Kendinizi kötülüklerden arındırın. Zihinlerinizi temizleyin. Hayatlarınızı zindan etmeyin. Homeros’un da dediği gibi “İyi bir arkadaş, kardeş kadar değerli olabilir.” Yani meali birbirinizi arkadaş olarak da sevebileceğinizi kabullenin karşı cins bile olsa 😉


II.Edep
II.edep
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Spinning Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır: Amatör Bir Sporcunun Gözünden
Spinning yapan kadın

Spinning Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır: Amatör Bir Sporcunun Gözünden

Sonraki
Ekonomik Kriz Önlemleri: Elektrik Tasarrufu için Yöntemler

Ekonomik Kriz Önlemleri: Elektrik Tasarrufu için Yöntemler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.