Efsane Geri Dönüyor: Super Mario 10 Temmuz’da Mobil Oyunuyla Bizlerle

Efsane Geri Dönüyor: Super Mario Yeniden Bizlerle

Bir döneme damga vuran video oyunu Super Mario serisi geri dönüyor. Japon oyun geliştiricisi Nintendo tarafından sunulan oyunun 10 Temmuz’da iOS App Store ve Google Play’de yer alacağı açıklandı. Dr. Mario World adıyla oyun severlerin karşısına çıkan mobil oyun ücretsiz olacak.

Mario World, eski klasik halinden biraz farklı olacak. Oyun, Tetris oyunu yapısına benzer yapıda olmakla birlikte, Mario’nun amacı bu kez tuğlaları yıkıp altın toplayıp prensesi kurtarmak olmayacak. Bu kez oyunun amacı, aynı renkte hapları üst üste koyarak bir sonraki seviyeye geçmek olacak. Ayrıca oyunda farklı yetenek ve özelliklere sahip olabilmek için değişik eşyaları satın almak da mümkün.

Efsane Geri Dönüyor: Super Mario 10 Temmuz’da Mobil Oyunuyla Bizlerle

Online Oynayabilmek Mümkün Olacak

Oyunda farklı ücretli teklifler de sunulacak. Ancak Dr. Mario World ücretsiz olduğundan para ödeyerek o teklifleri satın almak gibi zorunluluk bulunmayacak.  Ayrıca, oyunun en dikkat çeken noktası online da oynanabiliyor olması. Böylece arkadaşlarınız ile de aynı anda oyunu oynayabileceksiniz. Amacın uyumlu hapları bir araya getirerek virüsleri yok etmek olan oyunun teması aslında daha önce piyasaya çıkarılan klasik Mario ile aynı. Ancak bu kez video oyunu konsolunda değil, mobil platformlarda oyuncularla buluşacak.

Efsaneleşmiş Super Mario’yu özleyen oyun severler, mobil platformlarda oynama fırsatını sunmasıyla ve geliştirilen grafikleriyle Mario World’ü merakla bekliyor.

Önerilen İçerik: Hayranlarına Sevindirici Haber: Stranger Things Mobil Oyunu Geliyor

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.