Şu An

Eğer geçmişte yaşadığımız kötü anılardan kurtulamıyorsak, şu anı kaçırıyoruz demektir. Hayatını şu anda yaşamayı başarabilirsen mucizelerin seni beklediğini görecek ve hayatını yeniden inşa edeceksin.

Geçmişte ne yaşadıysan artık yoklar ama zihnimiz sanki oraya demir atmış gibi sürekli aynı sahneleri hatırlıyor ve tekrar tekrar yaşatıyor.

Gittikçe o anılara batıyoruz ve her şey kendini tekrarlıyor çünkü evrendeki her şey enerjidir ve sadece bundan ibarettir. Geçmişimize odaklandıkça geleceğimizi mahvediyoruz ve maalesef bunu sürekli yapıyoruz.

Yeni bir güne uyanmak aslında zor değil ve asla uzakta da değil. Yeni gün çok ama çok yakında. Toplumun olmanı istediği kişiyi oynamaktan o kadar yoruldun ki artık ‘tükendim’ diyorsun oysa ki zihinden kurtulduğun zaman ,geçmişi bırakıp şu ana odaklandığın zaman, hayat kolaylaşıyor ve biz de sakinleşiyoruz.

Şimdi’nin gücünü artık fark et. Kendi hayatını adayabileceğin bir hayalin varsa eğer ve hayalinin büyüklüğü altında eziliyorsan sadece şu ana odaklan ve şu an ne yapman gerekiyorsa onu yap, adım adım, yavaşça ilerle. İlerlemeye devam ettikçe başardığını tekrar göreceksin ve şu anın mucizesine tanık olacaksın. Şu anda kaldıkça güçlenecek ve iyileşeceksin.

Gelecek kaygıları tam da şunun gibidir: gerçek olmayan şeyler için şu anımızı harcamaktır. Sadece şu anda kal ve hayalin için ne yapman gerekiyorsa küçücük adımlarla olsa bile harekete geç. Yapabilirsin, bunu yeniden keşfet, ve sadece şu anda yaşa…

okur

Yazar: İlkgül Çaylak

"Güç fiziki kapasiteden değil, boyun eğmeyen iradeden gelir."

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.