Otomotiv Endüstrisi, Simülasyona Dayalı Mühendislikten Kazanacak

Otomotiv Endüstrisi, Simülasyona Dayalı Mühendislikten Kazanacak

Küresel otomotiv endüstrisi sürekli büyüyor. Bağlı aktarım, akıllı sürücü deneyimi, geliştirilmiş pil yönetim sistemleri ve daha iyi yakıt verimliliği gibi teknolojiler otomotiv endüstrisini yeniliyor. Yenilik asla durmaz. Otomotiv üreticileri ise müşteriye sunulan geniş ürün yelpazesi, değişen teknolojiler, yenilikçi baskıyı artırma, çevresel kaygılar ve küreselleşme sonucunda artan karmaşıklıkla belirsiz koşullarda çalışmak zorunda kalıyorlar.

Otomotiv Endüstrisi, Simülasyona Dayalı Mühendislikten Kazanacak

Simülasyon Tabanlı Mühendislik

Mühendisler, geleceğe yönelik ürünler geliştirmek için baskı altındadırlar. Bu nedenle, daha hızlı üretime neden olan zorlayıcı uygulamaları ele alan birden çok mühendislik disiplini birleştirebilen doğru uzmanlığı bir araya getirmek hayati önem taşır. Simülasyon tabanlı mühendislik ürünleri risksiz bir ortamda geliştirir. Bu, beklentilerin yüksek olduğu ve başarısızlığın felaket olabileceği durumlarda ürünleri test etmek için daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir yoldur. Simülasyon, tasarımdan prototip iş akışını hızlandıracağı için pazarın kısaltılmasının anahtarıdır.

Çoklu fizik, otomotiv mühendisinin tasarım konseptini üretime doğru olarak araştırmasını ve sunduğu sanal prototipleme özelliklerinden tam olarak yararlanmasını sağlar. Çoklu fizik mühendisleri, elektromanyetiği, ısı transferi, yapısal mekanik, akışkan akış ve diğer gerçek olaylarla eşleştirebilir ve böylece gerçek dünyadaki problemleri doğru bir şekilde çözebilir. Bir termoelektrik soğutucu uygulaması, çoklu fizik ile sağlanan elli uygulama örneğinden yalnızca biridir.

Herkes İçin Çoklu Fizik

Simülasyonu çok daha büyük bir gruba sunarak, çeşitli organizasyon ihtiyaçlarını karşılarken çoğu zaman tüm organizasyona hizmet etmek zorunda olan uzmanları desteklemek önemlidir. Çoklu fiziğin en yeni sürümü ve uygulama oluşturucusu, ayrıntılı fizik ve matematiksel modellerini, organizasyonlarında ve ötesinde herkes tarafından kullanılmak üzere kullanımı kolay simülasyon uygulamalarına dönüştürmek için gereken araçları simülasyon uzmanlarına sunar. Tasarımcılar, ürün geliştirme ekibindeki herkesin farklı çalışma koşullarını ve konfigürasyonlarını test etmelerini sağlamak için modellerine dayalı basitleştirilmiş bir ara yüz oluşturabilir.

Otomotiv endüstrisinin ne kadar rekabetçi olduğu göz önüne alındığında, tüm bir ekip için simülasyon uygulamaları oluşturmak, tasarımcıların uzmanlıklarını kolayca elde etmelerine ve yeni kavramlar geliştirmek için kaynakları serbest bırakmalarına olanak tanır. Piyasadaki ürünleri hızlı bir şekilde dışarı çıkarabilmek için uzmanlar, daha geniş bir grup insanın erişebileceği şekilde kolayca simülasyonlarını dağıtabilmelidir. Simülasyon uygulamaları oluşturmak için Çoklu fiziğe uygulama oluşturucunun eklenmesi ve bunları bir istemci veya tarayıcı aracılığıyla dağıtmak için sunucunun piyasaya sürülmesi sayesinde, bu zaten bir gerçektir. Simülasyon uygulamaları hızla büyümekte olan otomotiv endüstrisini desteklemektedir.

Mahmut Ekrem
Ankara
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kadınlar ve Erkekler Arasındaki İlişki

Kadınlar ve Erkekler Arasındaki İlişki

Sonraki
Şu An

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.