Bir Ömür Nasıl Yaşanır- İlber Ortaylı, hakkında bilgi ve kendi düşüncelerim.

Kaynak belirtilmedi

Merhabalar;
Sizlere bugün bitirdiğim İlber Ortaylı- Bir Ömür Nasıl Yaşanır, adlı kitabı hakkında bilgi ve düşüncelerimi aktaracağım.


Yenal Bilgici’nin İlber hocayla yapmış olduğu bu söyleşi kitabının içinde sadece hayat tecrübeleri değil buna ek olarak kişisel gelişim, tarih, kültür, coğrafya, edebiyat, tiyatro, sinema, müzik ve çok daha fazlası hakkında bilgi alabileceğiniz bir kitap.


Kitapta, İlber hocanın hayatının farklı safhalarında neler yaptığı, nelerle uğraştığı, kendini nasıl geliştirdiği ve bunun yanında İlber hoca’nın gözünden kendini geliştirmek isteyen bir insanın neler yapması gerektiği yalın bir dille anlatılıyor.


İlber hocanın tarih ile ilgili bilgi verdiği kısımlar, farklı coğrafyalar ile ilgili bilgi ve deneyimlerini aktardığı bölümler, edebiyat ile ilgili bilgi verdiği bölümler ve  kişisel gelişim tavsiyeleri verdiği bölümler çok sürükleyici ve çok etkili, bu bölümleri kesinlikle severek okuyacağınızı düşünüyorum.


Okurken beni sıkan kısımlar ise genellikle müzik ve sinema alanında ki  tavsiyeleri oldu. Bunun nedeni de, örnek verdiği tarihler 80-100 yıl öncesi olmaktan kaynaklanıyor ama genel olarak çok verimli bir söyleşi olmuş.


Emeği geçen herkese buradan teşekkür ederim.

Recep Tayyip Şenocak
Oku (Alak Suresi 1.ayet)
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dağın Başında Yavru Leviathan
Sonraki
Whey Protein Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Whey Protein Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.