Sony FX3 Güncellemesini Yayınladı

Sony, sektör profesyonellerinden gelen kapsamlı geri bildirimler doğrultusunda geliştirdiği FX3 yazılım güncellemesini (Sürüm 2.00) duyurdu. Güncelleme en üst düzeyde yaratıcı özgürlük sağlayan gelişmiş işlevsellik dahil olmak üzere kameraya sinema hattı özellikleri sunuyor. Bu yeni yazılım da ek günlük çekim modları, kullanıcı LUT (Arama Tablosu) içe aktarma özellikleri mevcut. Ayrıca özel adaptör kablosuyla zaman kodu senkronizasyonu özellikleri ve Cinema Line Camera iş akışıyla tutarlı olmasıyla öne çıkıyor.

 

Yeni Modlar İle Daha Ayrıntıya İnin

Sony FX3’ün LUT izleme özelliğine sahip yeni Log çekim modları, S-Log3 gama eğrisi ile kayıt için Cine El, Cine El Quick ve Esnek ISO modlarını etkinleştirerek daha sorunsuz bir post prodüksiyon iş akışı oluşturuyor. Esnek ISO, kullanıcıların pozlama ayarlamaları yapmak için ISO’yu değiştirmesine olanak tanıyan hızlı ve kolay bir mod olarak geliyor. Cine EI ve Cine EI Quick modları ise, kameranın 800/12800 temel ISO’sunu kullanıyor. Hem Cine EI hem de Cine EI Quick modları, S-Log3’ün geniş enleminden yararlanır. Bununla beraber vurguları ve gölgeleri dengelemek için post prodüksiyonda ayarlanabilen çekimler üretiyor. Üç mod da, son görüntünün önizlemesi için uygun bir LUT ile izlerken video çekimine izin veriyor.

Yeni Güncelleme LUT’ları da Kapsıyor

Ayrıca bu güncelleme, Sony’nin s709‘u gibi önceden bulunan LUT’larını da içerir. Ayrıca S-Cinetone gibi popüler resim profillerini koruyor. Kullanıcılar kendi LUT’larını içe aktarabilmesiyle daha fazla yaratıcı özgürlüğe sahip. İçe aktarılan LUT’lar, yalnızca nihai bir görüntünün ön izlemesi için kullanılır. Aynı zamanda bir resim profili olarak kaydedildiğinde çekime dahil edilebiliyor.

Yeni yazılım, aşağıda yer alan ek güncellemelerle birlikte gelişmiş kullanılabilirlik sunuyor.

  • Sık kullanılan öğelere hızlı erişim sağlayan yeni liste stili ana menü ekranı.
  • Anında İşlev (Fn) menüsü ekranı.
  • Yeni bekleme film ekranıyla engelsiz nesne görünümü.
  • Özel bir adaptör kablosuyla zaman kodu senkronizasyonu ve girişi.
  • Otomatik ve manuel odak arasında sorunsuz geçiş yapmak için AF (otomatik odak) yardım işlevi.

Bu meta veriler, Sony’nin Catalyst Ready veya Catalyst Browse uygulamalarının en son sürümüyle birlikte kullanılabiliyor. Adobe Premiere Pro için yeni bir “Catalyst Ready Plugin”in Ağustos ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

infiluck Gaming
infiluck
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vivo Trendyol Mağazası Açılışına Özel Vivo Tws Kulaklık Hediye
vivo-trendyol-mağazası-açılışına-özel-vivo-tws-kulaklık-hediye

Vivo Trendyol Mağazası Açılışına Özel Vivo Tws Kulaklık Hediye

Sonraki
Hearthstone Grandmasters Başlıyor

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.