"Sınav tarihi geri alındı" Şaka mı bu?

“Sınav tarihi geri alındı” Şaka mı bu?

     Sakin ol! sakin ol! hadi biraz yavaşla evet ne yapıyorduk bu durumlarda sayı mı sayıyorduk? 1…. 2… 3.. hayır yapamıyorum çünkü çok üzgün ve umutsuzum. Bunun sebebi ise  sınavım geri alınması  biliyorsunuzdur sizce bu doğru mu?

      Sınava hazırlanan o kadar insan o kadar genç o kadar hazine, turizm için mi harcanıyor. Gençler bu ülkenin geleceği değil mi? bir de şey varmış sınava 30 dakika eklenmiş. Su an bağırasım var 30 dakikamı al 30 günümü ver diye.

     Fakat boğazımda bir düğüm var konuşmamı engelleyen içimde bi sıkıntı var haraket etmemi engelleyen ve ardından baktığım koşarak benden uzaklaşan motivasyonum var.

 Daha fazla yazmak istemiyorum çünkü bu ülkenin gelecekleri bu şekilde harcanıyorsa benim diyecek bir sözüm yok! herkese umutlu günler.

okur

Yazar: Dani

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. Ben de çok önemserdim bu sınavları zamanında. herkesin ulaşacağı yer aynı: Türkiye. fazla kafana takma zira takarak pek bir şey olmuyor. kıymet bilmez bu ülke. bir de sana tavsiye. üniversitede kendinden başka kimseyi önemseme. istediğin üniye gireceksin ama ortamın büyüsüne fazla kapılma yoksa çok uzuyor. ama dersen ki mezun olup ne yapıcam? onda da haklısın yine bir şey olmuyor şanslıysan 3-4k ile başlarsın. ee sonra? yat-kalk-yat-kalk cumayı bekle. sıkılıyor insan.

    not: kampusu olan üniler tercih et, konyaya vs gitme 😀 eğer ailenin durumu kötü değilse kendin de çalış fazladan 1-2 sene kal ünide. tekrar ediyorum erken mezun olunca hayallerini gerçekleştiremeyeceksin. engel olmaya çalışacaklar. bugün git yarın gel diyecekler. kendini hazır hissettiğinde mezun ol yoksa ördek gibi kalırsın 🙂 kendine iyi bak

    • bilmiyorum bunu okur musun ama yazıma cevap verdiğin için öncelikle teşekkür ederim. Sınav konusunda da ne kadar kasmicam desemde kendime engel olamıyorum ama tavsiyelerin gerçekten hoş ve benim için altın degerinde olduğundan emin ol sana teşekkür ederim şunu da eklemek isterim ki konyayı tercih etmeyeceğim 😂