Sevmek mi? Sevilmek mi?

Bence ikisi de aynı anda olmalı ama bunun çok zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Derler ya sevmek aslında çünkü hiç bir zaman sevildiğinden emin olamazsın ama sevdiğinden emin olursun. 

peki bir insanı sevdiğinden nasıl emin olunur ki yani seni seviyorum deyince sevdiğimizi anlıyor muyuz bu kadar basit mi? Sevgi kavramımız ne sizsizde mutlu olmasını mı istersiniz yoksa siz olmadığınız için kahrolsun mu istersiniz sevgi hangisi ? Bence sevgi tamamen saftır bir çıkarın olmadan bir amacın olmadan sevmeli bir insan kavga etsen de sinirlensen de gözünü kapattığında onunla sarıldığını hayal etmektir. Hı öyle körü körüne değil ha bu dediğim ardını arkasını kollayacaksın inanacaksın güveneceksin sorgulayacaksın ama bunu yaparken de seveceksin eksik bırakmayacaksın hiç bir zaman yalnız hissetmeyecek benim yanımda diyebilecek işte o zaman seviyorsundur sevilir misin bilemem ama emin olduğun şeyi yap sev.

Öyle ben sevmem ben gelmem ben yapmam diyerek değil içten kalpten sev çünkü sevgi içini yumuşatır bugün olmasa da bir gün o kalbin yumuşar.

İnsan fedakarlık yapmaktan neden korkar ki çok mu kırılmış kırılsın tekrar kırılsan daha fazla ne kadar acıyabilir ki bunun ihtimaline değmez mi? 

Belki çıkmaza giren sokaklar açılır yollar kesişir, belki de birbirimizi çoktan kaybettik bilemiyorum ama ben sadece emin olduğum şeyi yapacam..

o zaten varsa bulur beni

ARTEMİS
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
AŞK NEDİR?
Sonraki
Orion Yıldızı'm

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.