Sevdiceğine Sevdiğini Söyle

Sevdicek adayından neler bekliyorsun, ne istiyorsun?

Onu kendine göre mi şekillendiriyorsun yoksa olmasını istediğin gibi mi görüyorsun? Hayal dünyasında mı yaşıyorsun yoksa hayalindeki ruh eşini mi arıyorsun?

Ayrı zevkleriniz olsa da aynı keyfi alabileceğiniz, ayrı fikirleriniz olsa da aynı tarafta kalabilebileceğiniz, ayrıyken bile aynı ruhta gibi hissedebileceğiniz, ayrı dilden konuşsanız bile aynı şeyleri anlayabileceğiniz, isteklerinize karşılık size verebilecekleri için kendinden vazgeçmesini istemeyeceğiniz ve aynı zihinde buluşabileceğiniz sevdicekler seçin.

Senin için bir şeylerden veya birilerinden vazgeçmesini isteme. Olduğu halini gerçekçi bir gözle görüp, olduğu gibi kalmasına izin verip, olduğu üzere sev. Değiştirmeye değil, geliştirmeye çalış. Herkesin kendine has bir özelliği var. Sen de kendin ol ve buna alış!..

Yanında kendin gibi doğal halinle kalabileceğin, saatlerce sohbet edebileceğin, birlikte gülüp birlikte ağlayabileceğin güzel bir insanla karşılaşmayı dile.

Ayrıca aşkın sevginin taktiği, kuralı olmamalıdır. Aşk, yerini sevgiye bırakır zamanla.  Gerçek sevgi, mutlu ederek mutlu olmak ve karşındakini değiştirmeye çalışmamakla güçlenir. 

Bir insanı, olduğu üzere kabul etmek ve “Olduğun gibi kal sen böyle ‘sen’sin, seni olduğun halinle seviyorum” diyebilmek ne güzel. Kendin gibi kalabiliyor ve onu da olduğu gibi kabul edebiliyorsan, hatasıyla ve doğrusuyla sevebiliyorsan, yanında rahatça şımarabiliyorsan, üstü açıldı mı diye arada bakıyor veya canı yandığında aynı acıyı hissedip kalbinden sızlıyorsan, yanındayken bile özlüyorsan, aynı ve ayrı şeylerden ortak tadı alabiliyorsan; ne güzelsin! ??

Bir sevdicek beklerken, beklentinde öncelikle nezaket, vicdan, merhamet, saygı ve dürüstlük olsun. Maddiyat kazanılır. Ama birlikte olacağın insanın hamurunda bu vasıflar yoksa hayatından da, ömründen de, enerjinden de kaybedersin.

Zaten aileydi, sevgiliydi, geldiydi, gitmediydi, yettiydi, yetmediydi, kiraydı, aldıydı, alacaktı, verecekti, sınavdı, iş’ti ve için şişti, dertlerle her gün pişti, değil mi?..Amma ve lakin güçtü, zardı ve de zordu derken geçiyor ömür.

Ömrümüze ömür katacak, kendi karanlıkta bile olsa bizim yolumuzu aydınlatmak için çabalayacak insanları hayatımıza dahil edelim. Sevelim, sevilelim.

Kadın ve erkek birlikte bütündür, tamdır. Biri yoksa, hayat yarımdır. Güzel insanlar olarak geleceğe birlikte sevgi, saygı, merhamet, anlayışla ve huzurla kavuşalım.

Müstakbel sevdiceğini yana yakıla, olur olmaz yerlerde, yanlış ellerde arama. O elbet sana gelecek. Birgün karşılaşacaksanız eğer, kavuşmanıza çıkmaz sokaklar bile tanıklık edecek, inan.  İyi bir insanla karşılaşmayı dile ve dillendir.. Çünkü; iyi insan lafının üstüne, kötü insan üstüne üstüne gelir. Aman diyeyim.

Güzel bir kalp. güzel bir ruhta bulunur. Fiziksel olarak beğenmekle kalma, ruhunu da gör. Gördüğün güzelse, sev. Sevenden sevilene ruhu geçer. Sevgi tek ruh olur. İki beden tek ruhta çoğalır. Tek yürekle nefes alır. İki ruh bir olunca ne acı ne sızı kalır.

Sev…

Sevgi; değer vermektir, karşındakinin yaşam hakkına saygı duymaktır.

Sevgi, birliktelikten kuvvet almak ve bundan mutlu olmaktır.

Sevgi, hiç kimse için ayırımcılık yapmamaktır.

Sevgi; iyiyi güzeli olduğu kadar, acıyı ve kederi de paylaşmaktır.

Sevgi, başkasının mutluluğundan haz almaktır.

Sevgi, karşıdakini mutlu ederek mutlu olmaktır.

Sevgi, insanı insan yapan en zenginleştirici duygudur.

Ölmeden önce yapılacaklar listendeki en önemli şey; sevmek olsun. Sev!.. Önce kendini, sonra karşındakini sev. Sen sevgi dolu olursan, sevmeye de sevilmeye de açık olur, mutlu olursun.

Sevdicekler…Tek ruh olun…Birbirinize eş olun, eşit olun.

Aile olduktan sonrası da önemli. Aileyi ayakta tutmak için gerekli olan en önemli şeylerden biri; esnekliktir.

Şaka bir yana, esnek olmak hayat kurtarır. Her şeyi yanlış anlamaya ve algılamaya meyilli olmamak, kendinle barışık olup gülümseyebilmek, karşındakini hataları ve kusurlarıyla sevebilmek, hoşgörü ile bakmak, anlayış gösterip değiştirmeye çalışmamak, esnek fikir ve anlayış yapısıyla hayata birlikte tutunabilmek gerek. Sorunları ise şiddet yoluyla değil, konuşarak halletmeye çalışmak gerek. İnsanız. Yani; bir beynimiz ve fikirlerimizi, isteklerimizi, istemediklerimizi söyleyebileceğimiz bir dilimiz var; Sevgi dilini kullanın.

Hayat, sevince güzel.

“Beni hayatıM boyunca sev, yeter.” deyin sevdiceğinize.

Sevdiceğinle birlikte ömürlük ve her yönden sağlıklı bir hayat diliyorum ‘güzel’ insanlar.

Şifa niyetine, sevgiyle…

İklim’in Dora’n

İklim Dora
Yazıyorum, Paylaşıyorum. Hayatın Sevmek, Inanmak Ve Paylaşmak Olduğunu Düşünüyorum. Az Öz Dostum, Ruh Ikizim Ve Kitaplarım Olduğu Sürece Benden Mutlusu Yok. Dünyalıyım. İçi Dışı, Özü Sözü Bir Olmak; Istediğim. Hadi O Zaman, Okuyalım Güzelleşelim. ツ
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yeni normal dünya düzeni mi?
Sonraki
Soğuk bir kış gününden…

Soğuk bir kış gününden…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.